Eurovi…. pilaff

Eurovi…. pilaff

Minu laps tellis õhtusöögiks pilaffi. Mina teen pilaffi täpselt samamoodi nagu vist kõik teevad – pruunistan liha, lisan sibula, küüslaugu, porgandikuubikud, tomatipasta (tomatipastat lisan nii palju, et oleks korralikult punane). Pihuga tüümianit ja punet, soola-pipart. Riis ja vesi ning vaikselt hauduma. 

Lõpuks lisan aga veel lusikaotsaga sinepit ning peterselli lisab igaüks oma taldrikusse. Minu arvates annab sinep selle väikese vajaliku lihvi.

Eile istutasin kurgitaimed õue. Kasvuhoones on ühel tomatil igatahes pungad küljes, teised alles venivad ning kolmandad, mingid peened sordid, on sellised põlvepikkused. Ai nii, herne külvasin ka, uba ootab järge. 

Vot küüslauguga on mul mingi oma teema! Maha ma panin nad…eeee…. kolm? aastat tagasi, esimesel aastal said nad vist liiga hilja maha, sügisel ei olnud midagi võtta. Ootasin. Järgmisel kevadel pistsid nad ninad välja ning kasvasid ilusti, kuid sügisel ei leidnud ma neid miskipärast üles. Enda meelest kaevasin terve peenra üles, kuid küüslauku netu! Ah, natuke kirusin ning panin terve peenra põhu alla lämbuma, kaua ma rohin nagu segane ja mitte midagi ei saa! Noh, ja arvake, mida ma siis varsti nägin? Küüslaugud venitavad ninad põhu seest välja!

Eurovisooni ma ei vaadanud eile. Täna varahommikul klõpsisin ma lihtsalt lood läbi ning tegin tõsist aju-aeroobikat, et meelde tuletada, kes meid esindas eelmisel aastal…. Reikop ju ütles, et 2 aastat järjest oleme jäänud finaalist välja. Jaa, 2016 oli Jüri, kuid 2017? 

Mulle meeldib Elina, koos kleidi ja La forzaga. Mulle meeldivad üldse head sopranid! Samuti meeldib mulle Soome Saara. Tal on võrratu hääl, kuid sellest häälest veel rohkem imetlen ma tema sitkust ja jõudu! Ta usub, ta teeb, ta läheb, ta saavutab. Kui palju leidub (elu)teel neid, kes kinnitavad, et ei ole vaja, ei ole väärt, ei ole hea, nii mõttetu, ei usu, ei julge. Temal on aga oma visioon, eesmärk, vahel on küll raske, sest kui nii palju korrutatakse midagi, siis on oht, et hakkad isegi uskuma… kuid ta on kasvanud ning oskab juba valida mida kuulab ja mida ei, millel on kaalu, millel ei, ta selg on sirgu ja pea püsti. Ta on tugev!

Kaunist!

Triin H

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Back to top