Isetehtud toorjuust

Isetehtud toorjuust

PALUN LUGEDE DIAGONAALIS NING VALMISTAGE OMA TOORJUUST SELLE RETSEPTI JÄRGI. 🙂 Uuendasin retsepti.

Piima ma ei joo, kuid mulle maitsevad kõiksugu juustud. Meie pesamuna on minuga selles asja ühes paadis ja me võime süüa juustu, kodujuustu kilode kaupa, samuti armastan ma toorjuustu röstitud leiva-saia peal.

Meil jäi piima üle ning hapuks ei tahtnud lasta, midagi pidi välja mõtlema. Sobrasin natuke netis, leidsin lihtsa toorjuustu tegemise juhendi ning alustasin.

1 L piima (kasutasin päris maapiima)

2 dl hapukoort 

Segasin kokku, kaan peale ning jätsin seisma 24 tunniks. 24 tunni pärast oli segu paksem, tõmbasin noaga viilu sisse ja panin segu potiga pliidile 2 peale 60 minutiks. Ei seganud, vaid kuumutasin segu lihtsalt läbi. Lasin jahtuda toatemperatuurile. 

Vaja on kaussi, peenem sõel ja marli-rätik. Riie sõela peale, sõel kaussi ja vala segu riidele. Nõnda nõrutasin taas päevakese. Minu kauss oli väiksemat sorti, seega võtsin vedelikku pidevalt vähemaks. 

Ja ongi valmis. Mina segasin näpuotsaga soola ja rohelist sibulat hulka ja sõin röstitud saiaga (nagu pildil näha, siis mina ei hiilga tagasihoidlikkusega, olen kühveldanud korralikult saiale toorjuustu). 

Tegelikult maitse meenutab ka natuke kodujuustu….

Saia retsept pärineb siit, piim meite küla lehmadelt, sibul peenra pealt ja hapukoore ostsin poest.

 

Triin H

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Back to top