Jaanid, aee! Kana õllemarinaadis, śaślõkk ja digestive.

Jaanid, aee! Kana õllemarinaadis, śaślõkk ja digestive.

Ilusat jaanipäeva!

Selleks jaaniks tegin ma ei tea miks kõik toidud teistmoodi, käigu pealt tulid uued mõtted, nii ta läks ning tulemusest polnud aimugi. Tõeline pööripäev. Śaślõkki tegin teistmoodi, kohupiimakooki tegin uutmoodi Digestive põhjale ning kanad marineerisin õlles. Vot.

kana

Kanatiibadele (3kg) lisasin soola, pipart, jeerat, paprikapulbrit, natuke värsket peterselli ja 3 pressitud küüslauguküünt, segasin ja mudisin läbi ja peale valasin õlut, nii et just just oli kanad õlus. Hea kui saab olla üleöö. Õluks sobib iga õlu, mina võtsin selle, mida meil kodus leidus. Ja siis grillisin nagu tavaliselt. Küpsetamisel jälgige, et küpseks korralikult. Mina grillin nõnda, et pööran liha iga natukese aja tagant, küpseb tasaselt.

Maitses kõigile väga, kuid mina jäin kaebama tulisust. Sööjaid oli igas eas ja ma tean, et kõik ei saa süüa/ei taha vürtsikat toitu, siis ma tśillit ka ei lisanud.

*Mina pesen alati toored kanatiivad veega läbi ning panen sõelale nõrguma. 

 

liha

Śaślõkki tegin nii, et võtsin 2 kg sealiha, 5 suurt sibulat, soola, pipart ja 1dl valge veiniäädikat (võib ka sidrunit. Minul ei olnud ning poodi ekstra sellepärast ei läinud). Muidisin läbi, kuigi nutma ajas hirmsasti, sest seda kurjam sibulat oli ju nii palju. Hea, kui liha saab olla üleöö, minul oli 12tundi ja oli ka väga hea. Küpsetamisel jälgige seda, et liha üle ei küpsetaks. Sibulat ei pannud vardasse, sibula mekk oli väga hästi lihas siiski tunda. 

 

kook

Kohupiimakook digestive põhjal ei ole ju mingi uus asju, kuid sel korral tegin digestive ise. Mina lõpptulemusega väga rahule ei jäänud, sest kogu mu tähelepanu läks digestive timmimise peale, kuid kook sai  väga kiiresti otsa ja minu lapsed nõudsin täna päevakavva küpsiste tegemist, digestive küpsiseid nimelt… Retsepti lisan omaette postituse alla.

No ja salatid nagu ikka ja nipetnäpet.

Meie eilne jaanituli oli suur ja õhtu väga lõbus! Magama saime suisa 00.45 paiku (väike iroonia on sees) ja uni maitses hää! 

Täna asjatame õues ja õhtul saun, nagu ikka.

Veelkord ilusat Jaanipäeva!

 

 

Triin H

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Back to top