Koogelmoogel

Meil oli nädalavahetusel vanema poja sõber öökülas ning pannkoogi tegemise käigus kargas mulle pähe, et võiksime jätkata oma miljoni muna hävitustööd ja teeme veel koogelmoogelit ka! Poja sõber vaatas mind üllatunult ja küsis, et mis asi see veel on! 

Mis see koogelmoogel siis on? 

Võta nt 4 munakollast (sellest saavad vähemalt 2 last enda magusaisu rahuldatud). Mida teha munavalgetega? Munavalgeid saab ülimalt edukalt säilitada sügavkülmas. Suletavasse kilekotti või nt kuhugi nõusse, sügavkülma ja korras, säilib seal kaua ning vahtu läheb sulatatult sama hästi kui värske munavalge. 

Lisa 2 sl täit suhkrut ning hakka mikserdama.

 

 

Mikserda….

Ja mikserda….

Kuniks saad helekollase tiheda vahu, mis on magus ja kreemine ja väga palju süüa ei jaksa. 

 

See ongi koogelmoogel.  🙂

Mida ma veel teinud olen? Absoluutselt kõike, peenra vahel upitanud, maailma üle imestanud, loomulikult tööd teinud ning leiba ja saia küpsetanud….. Saia juuretis on kohe väga ilusti käima läinud! Säilitan ma tedagi sügavkülmas, tegin katse – hoidsin 1 juuretist külmkapis ja teist sügavkülmas. Nädalake tuli pausi sisse ning külmkapi juuretis läks hallitama. Mina jätkan seega oma sügavkülma joont. 

Tutvusin inimesega, kes käitus kohe algusest peale ülimalt familiaarselt, kohati suisa solvavalt ning käitus kui see parem, õigem ja targem sugupool. Nagu ikka, kui viisakalt korrale kutsumine ei mõjunud, siis läksin sarnaselt temaga samasugusele toonile, kui see ka ei mõjunud, siis võtsin konkreetsema tooni ning ütlesin otse, et olgu vait. See mõjus, sest keegi ei ütlevat talle nii. Kuid ometi vait ta on ning tegelikult mind väga ei kõiguta tema tigedad pilgud. Ehk kus jookseb “nalja” piir – kui mees teeb “nalja”, siis on see nali, kui naine teeb samasuguse “nalja”, siis see on solvang.  

Kes mind üllatas aga positiivselt sel nädalal – paavst üllatas! Ta ütles välja oma seisukoha, oma seisukoha inimesele, keda ekre ei salli silmaotsaski. “Jumal lõi sind selliseks ning Jumal armastab sind just sellisena nagu sa oled!” Rohkem armastust ja respekti! 

Aga elu kutsub….

 

 

Triin H

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Back to top