Lihtne ja kiire sai

Lihtne ja kiire sai

Täna hommikul avastasin, et sai on otsa saanud. Ei jäänud muud üle kui ahjule hääled sisse lüüa. Miks see retsept on lihtsam kui teised? Sellepärast, et määrid ainult 1 kätt ja 1 kaussi, tõstad taigna kausist vormidesse ja siis ahju. Lihtne!  Ei sisalda suhkrut! Miks? Sest me saame nii või naa suhkrut kõikjalt ning milleks seda veel teadlikult lisada? Ei ole vaja, saab ka ilma hakkama. 

Vaja läheb:

1 pakk kuivpärmi

1,2 l vett

1 kg nisujahu

400g täisteranisujahu või täistera kaerajahu

1/2 spl soola

Mõni pihutäis seemneid ( nt päevalille, kõrvitsa, mooni, seesami)

Sega kõik kokku ning anna kerkida, hoia silm peal, sest tainas kerkib päris hoogsalt. Määri vormid võiga ning peale esimest kerkimist tõsta tainas vormidesse, jäta vormidesse kerkimisruumi, tainas peabki olema selline piiripeal vedel-sobiv.  Anna veel olla umbes 30 minutit. Sea ahi 225 kraadile ning kui ahi saavutanud temperatuuri, pane vormid ahju ning küpseta 35 minutit. 

Minupoolne paksendus – Minu uuel ahjul on rohkem vunki ja sellele piisab 200 kraadi, seega oleneb täitsa ahjust milline temperatuur vajalik. 200-225 kraadi. 

Võta saiad ahjust ning kalluta puidust alusele, kata puhta käterätiga ning jäta natukeseks lebama. Meil lebab sai nii kaua, kuniks kannatab juba lõigata. Et säiliks pehme sisu ja krõbe koorik, siis paki saiad paberkotti.

Sellest kogusest saab 3 saia, sai jääb seest pitsiline ja õhuline, pealt krõbe. Mitte kordagi ei ole ebaõnnestunud! 

Väike soovitus – jätke jahude vahekord umbes samaks, sest kui liiga palju lisada jämedat täisterajahu, siis ei taha sai hästi koos püsida, pudisema hakkab.

 

kolm õde…

 

Triin H

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Back to top