Liud ja viud, salat ja valimised

Liud ja viud, salat ja valimised

Pada sõimab katelt, ühed mustad mõlemad. Jah, ma käisin valimas.

Ma ei tea miks, kuid mind kohe hirmsasti ärritas sel aastal see: ” tegime kõvasti oma kampaania nimel tööd.” Miks? Sellepärast, et kõvasti peaks tööd tegema ikka töö ajal, mitte siis kui midagi on vaja saada ehk kampaania ajal hääli püüda. Liigutavad endid ainult siis, kui neil endil on midagi vaja, mitte siis, kui nad on lubanud ja nad on kohustatud, sest nad saavad selle eest palka ning nad on töö tegemiseks sinna valitud.
Nad tunduvad mulle nii inimeste kauged ja eluvõõrad, kemplevad ainult omavahel.

Või Jüri Ratas: peame mõtlema, kuidas püüda e-valijaid. Nagu päriselt?!? Loll on lubada maad ja ilmad kokku mõtlemata KUIDAS see KÕIK saab ka täidetud. Ah, polegi vaja ju mõelda, peab mõtlema kuidas saada need valijad valimise ajaks õnge.

Hea, et keskid ei saanud esimeseks, selle üle mul on hea meel. Anu Saagimi ütlust, et eestlased on ikka lollid, et ei usu kliimasoojenemist…. siis…. no andke andeks, usun, USUN, KUID nende erakonnajuht on kuidagi nii lennus, et kahjuks tundub, et ta ei saa isegi aru mille poolt või vastu ta on. KUIDAS ma siis saan valida erakonda, kus ei saada isegi aru mis toimub?

EKRE. Minu arvates ei oleks ekre nii popp, kui see teine pool ei oleks nii uppis.

Asi ei olegi, et pagulased ei võiks siia tulla või võõraste vihkamises ja üldjuhul leidub igas jumala erakonnas idioote ning igas jumala eluvaldkonnas troppe. Probleem on selles, et me ei oska täiesti teisest kultuurist tulevaid meie ühiskonda sisse sulatada. Alles paar päeva tagasi Soomes proovis üks härra sooritada aumõrva, sest oldi lahku mindud ning see käis härra au pihta. Viga said eksnaine, naise sõber ja laps, juhtunu juures viibisid tema enda 3 lihast alaealist last, kuid härra ei lasknud sellest ennast segada ning proovis segamatult noaga enda au kaitsta….. Kas see on see ilus lõimumine? See ei ole üksikjuhtum. Soome ka ei saa hakkama, uppi on läinud see asi.

Mulle lihtsalt tundub, et me ei saa endagagi veel hakkama, täitsa ausalt ei saa. Kui keegi väidab, et meie endi kaasmaalased vehivad ka nugadega, siis just seda ma mõtlesingi selle all, et me ei saa endagagi veel hakkama! Kõige vähem aitab siin kellegi süüdistamine, sõimamine või silmaklappide kandmine, vaid tegelikult tuleks teha koostööd. Teineteise süüdistamine viib ainult energiat ja aega ning mitte midagi ei saa tehtud.

Aga see salat. Röstitud kikhernestega.

Nõrutatud ja loputatud 1 purk kikherneid panin ahjuplaadile ning törtsutasin natuke õli peale ning lisasin 2tl paprikapulbrit ja 2 tl küüslaugusoola peale (no mina lisasin umbes 1 tl küüslaugusoola ja 2 pressitud küüslauguküünt, sest mulle maitseb küüslauk ja küpseb ta mahedamaks), segasin kätega, et ikka kõik kohad saaksid mäkerdatud kokku ning viskasin ahju 220 kraadi, aegajalt raputasin, umbes 20 minutiks.

Hetkel oli kodus hiinakapsast, tükeldasin sellest umbes pooled, tükeldasin 2 paprikat, mõned tomatid ja 2 avokaadot ning panin kaussi. Natuke jahtunud kikherned kummutasin ka kõikse peale.

Peale valasin 1 sidruni mahla, tõrts õli, soola-pipart, segasin. Ja valmis ta saigi.

Kuna me olime pool päeva lumevangis ja mul kodus ei leidunud pärmi, siis teen esimest korda kukleid juuretisega. Vaatab mis saab. Nüüd saaksin juba liikuma, kuid nüüd on juba taigen käimas.

Hakkasime hommikul suure hooga lund kühveldama, kuniks mõistus jõudis koju. Kühveldasime jah oma 25 meetrit teed puhtaks, kuid 425m sillerdas veel ees…. 😀 Lihtsam oli lapsed suure tee äärde bussi ootama saata ning kodus tööd teha kuniks traktor tuli lükkas kõik puhtaks.

No ja viudest ma ei jõuagi rääkida. Teine kord siis.

Triin H

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Back to top