Maitseõli ja hüsteeria

Maitseõli ja hüsteeria

Salatitele, suppidele, ahjujuurikatele, kuhu iganes…. No mina kastsin eile (enda tehtud) head sepikut lihtsalt kergelt maitseõli sisse ja see oligi minu hommikusöök!

Mida vaja läheb?

Head oliiviõli (kuid võib olla ka lihtsalt rapsiõli), basiilikut, tüümjani, oreganot, peterselli, tilli, küüslaugupulbrit, soola. (Mina olen kupatanud kõik ürdid, mis üle, maitseõlisse).

Paned kõik kokku ühte nõusse (õli ei pea katma ürte, vaid võib olla seal poole peal), blenderda kõik ühtlaseks massiks ning valmis ta on! Maitse, võib-olla on vaja midagi lisada. Seistes maitsed tasanduvad.

Lihtne ja ülimaitsev salat

Võta kauss, kummuta kaussi karbike rucolat, karbike lambasalatit või miskit muud salatit, pigista sisse karbike kirsstomateid ning tükelda 1 pikk kurk kaussi, kui sulle maitseb, siis pigista salatisse ühe sidruni mahl. Lisa soola, pipart ning maitseõli, sega ja ongi valmis!

Eile tegin seda salatit ribidele seltsiks.

Aga see paanika…. Parem karta kui kahetseda, kuid milleks selline paanika ja hüsteeria? Ma tõesti ei saa aru inimestest, kes ise reisivad ning siis hüsteeritsevad ja jauravad kätepesust, ohutusest ja ma ei tea millest veel. Sulaselged idioodid! Samuti ei mõista ma vabandusi, et ma ju ei käinud haiguskoldes….Sina jah ei käinud, kuid need 1000, kes samast lennujaamast läbi voolasid, käisid või puutusid otseselt kokku vmi.

Magada ma saan, koju ei hamstra ma toitu ega ka wc paberit, kuid ma ei provotseeri ka, püsime rohkem kodus. Nagu mu tuttav ütles, et kui poodides saab toit otsa, siis meil pole häda midagi! Meil õue peal toit jookseb ringi, mune jagub, kasvuhoonest saab juba ürte, jahu ka jagub – makaronid, leivad-saiad saab tehtud. Vesi on olemas ka ilma elektrita ning puid on millega kütta.

Minu arvates ei aita see paanitsemine kuidagi, mõistusega tuleb asju võtta. Asjad on nagu on ning olukorraga tuleb lihtsalt hakkama saada.

Kuidas teil? Paanika on suur?

Triin H

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Back to top