Mäss…erdamine ja selle hind (kui palju maksab leiva tegemine)

Mäss…erdamine ja selle hind (kui palju maksab leiva tegemine)

Ma müün siia ja sinna enda tooteid, hetkel suurelt ei müü ega mingit regulaarsust selles ka ei ole, KUID ma liigun sinnapoole. 

Ma hakkasin igat grammi kaaluma ja mõõtma, et saaksin panna oma toodetele reaalsed ja taskukohased hinnad, ma tahan, et kõik oleksid rahul, tingimata kvaliteedist. Minu arvates müüakse tihtilugu käsitöö leibasid liiga kallilt, unustades, et tegemist on ikkagi igapäevase tootega, mitte luksustootega!

Ma toon välja hetkel 5 leiva kogused ja kulu. Selle 5 leiva peale kulus mul 2 liitrit vett, 1870g rukkikroovjahu, tatrajahu lisasin 320g, suhkrut 90g, meresoola 30g pihutäis köömneid umbes 5g. Ja muidugi juuretis, kuid juuretis on mul olemas sügavkülmas.

Ja see kõik maksis mulle kokku 2,20eur – 5 leiba. Kaaluda ma neid eile jõudnud, sest mu abikaasa muudkui utsitas, et üüd läheme koju, läheme koju, läheme, läheme….Ja mul unus. Selle pärast meeldib mulle küpsetada rahus, üksinda!

Hinda tõstis väga palju tatrajahu, konkreetselt ostsin mina selle jahu 4 eur/kg, kuid nagu hiljem selgus, saab sealt lähedalt hääd ja kvaliteetset mahedat tatrajahu hoopis 3,10eur/kg. 

Hinna sisse ei ole ma ka arvestatud elektrikulu ega tööd!

Miks siis müüvad mõned enda leiba nii hirmsa hinnaga? Seemned ja puuviljad tõstavad kindlasti materjali hinda, mahejahud on tsipa kallimad ja muidugi kui sa teed seda kõike kodus, väikeses ahjus, siis ei saa sa panustada volüümile (kui müügi peale mõelda).  Enda tarbeks on tegelikult kulu väike, suisa naeruväärne! 

Korjasin eile õhtupoolikul lapsed peale ning sain kuulda, et igati nässus päev oli! Ühel läks matemaatika tund nässu, alguses mõte jooksis, kuid siis jooksis juhe kokku ja kohe üldse ei läinud! Teine sõitis sõnavahetusse oma sõpradega, kes ütlesid, et jalgpallis ei ole sellist väljendit nagu out of bounds-i! 2-1 vastu ja meeleheidet taevani! Ja üldse – kokkuvõttes ei olnud kellelgi tuju mängida jalgpalli! 

Mulle tundub, et meil on kodus teismeline…. Pidevalt ta ennast ei ilmuta, kuid aegajalt uksed pauguvad, toas on kuulda kõvemaid hääli, sügavad ohked, justkui keegi oleks äärmiselt frustreetud ja imelikke kolkse. Mh… Ja vahel, kui ma proovin temaga ühendust saada ja küsin ja ja ei küsimusi, siis saan ma EI vastuseid kuigi ma tean, et vastus on ja. Imelik nähtus!

Mulle hirmsasti meeldib mu lapse huumorisoon, mõnusalt vürtsikas ja terav.  Meenub see kord, mil nad käisid loodusmuuseumis, see oli vist 1-2 aastat tagasi. Räägime sellest käigust õhtul kodus ning ta mainib, et nad said sellist  rasedakõhu vesti proovida, justkui oleksid ise rase, pidavat olema raske. 

Ma siis ütlen, et ma võtsin rasedusega 30kg juurde. Poeg mõtleb ja imestab, et sa siis kaalusid 30kg ainult?! Ma ohkasin ja küsisin, et mille järgi küll matemaatikaõpetaja teid hindab? Lapsel on matemaatika 5, kuid selle arvutamise põhjal…. Vatus tuli kiirelt: “Raha ja välimuse!”

 

Ilusat sügist! Nautige soojast!

 

 

Triin H

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Back to top