Miks on kodumaiselt, puhtalt ja hästi süüa nii hirmus raske?

Munad tood siit, piima sealt, leivad-saiad kolmandast kohast, kuivained neljandast, juurikad viiendast, liha…. ja nii see aeg läheb, hulk kütust ja kilomeetreid maha sõidetud, suu vahtus telefonis kohti ja aegu kokku lepitud, kust midagi ja mis ajal kätte saab. 

Minu jaoks on see tüütu, vaevaline ning täiesti mõttetu – kuidas ma vähendan enda jalajälge, kui ma vuran autoga liitrite kaupa kütust maha tossupilv taga? Päriselt? Jätame kõrvale müüja-kliendi-sulle-mulle asja. Ma tean, et kõik ilus müüb – ökomöko, mahe, orgaaniline, roheline, õnnelik, vaba, käsitöö, heade mõtetega, rafineerimata, gmo vaba jne. See müüb, inimesed usuvad, suurem osa isegi ei saa aru, mida need väljendid tähendavad.

Minu arvates peaks olema asi ennekõike lihtne, loogiline, ilustamata, nii nagu see on. See miski peaks olema tehtud südamega, mitte ahnusega. Ma ei salli kohe üldse kui esitatakse mingit toodet, mis on jutu järgi KODUMAAL kasvatatud, eestlaste käekestega korjatud ja kokku segatud heade mõtete saatel, pakendatud niiii ilusti… ja siis selgub, et see asi on tellitud Hiinast, pakendatud ümber ning üritatakse müüa eriti kõlavalt ning ilusa, kuid tühja jutuga. Kole, eks? Valet ja vassimist on palju.

Mina vahetan kaupa kohalikus maapoes. Nad on seal inglid, ausalt! Kui keegi tahab sööta (poodi meil ei ole, see on täiesti kõrvalteema ka), siis meie vahetuskoht on maapood. Kui keegi soovib mune, siis on vahetuskoht maapood. Mina sõidan sealt mööda, tema sõidab sealt mööda, möödaminnes haarame-poetame, keegi ei kuluta ekstra midagi, keegi ei pea higimull otsal kiirustama x ajaks kuhugi. Valutu. Jalajälg on väiksem, mõttetut jahumist ja peavaeva ka ei ole. 

Ma saan inimestest täiesti aru, et sellist jahtimist ja tralli väga kaua ei jaksa, mina ise ka ei jaksa. 

Seda kõike jahun ma sellepärast, et ma tahtsin pühapäeval kitsepiima, meie ajad ei sobinud, maapoodi kitsepiima ei soostutud viima, teisipäeval ei sobinud ja enam ei olnud see piim hea. Leppisime kokku uue aja… täna sain lõpuks piima kätte. Aga milline tsirkus! Kõik peaks olema palju lihtsam…

Jah, tean. On olemas tagurpidilavka ja ott – kuid ega neid asju eriti olegi, mida ma nii väga sealt ostaks… Raske minuga. 

Teate kuidas ma selle piimavärgi lahendasid?

Meile tulevad kitsed, on piim ka olemas. 

 

 

 

 

 

 

Triin H

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Back to top