Pirukas ja vihmane pööripäev

Pirukas ja vihmane pööripäev

Eile tegin ma pirukat, porgandite, kõrvitsa ja peekoniga. Minu lastel on hetkel mingi “faas”, mil nad kirtsutavad nina aedviljade ja veel mõningate toitude peale, siis mõtlesin, et teen piruka, aedviljapiruka, kirtsutagu siis terviseks. Kõrvitsat nad hetkel ei söövat, eile sõid küll ning ei saanud arugi, et nad sõid ka kõrvitsat.

Porgandit ei riivinud, tegin tükid, neile küpsetatud porgand ka hetkel ei maitse ja tükkideks jätsin ainult sellepärast, et neile selgeks teha, et kui need küpsetada hästi, siis maitseb ka küpsetatud porgand. Eile sõid küll. 

Pärmitaigna põhja tegin, kasutasin ära sepikutaigna. Kasutan alati, kui mitte 100%, siis vähemalt see 80% täistera mahejahu, sest sellega jääb tulemus nii pehme ja õrn. Kuidas ma ütlen…ei ole nii saiane kui rafineeritud jahust. Tean tean, et rafineeritud jahust tuleb saa ka pehme ja õrna, kuid mitte SELLISE. Proovige ära ning saate isegi aru, et tulemus on hoopis teistsugune. 

Pruunistasin sibula, porgandi, kõrvitsa ja küüslaugu ning maitsestasin soola, pipra, tüümiani ja oreganoga. Kergelt läks kuivatatud paprikat ka. Panin massi eelküpsetatud põhjale.

Peekoni pruunistasin ka kergelt ära ning panin ka põhjale. (Eraldi pruunistasin ma sellepärast, et muidu ei oleks peekon krõbedaks saanud, aedviljad oleksid selle jätnud mahlaseks).

Peale tegin hapukoore, sulatatud juustu, riivjuustu ja muna segu. Ideaalis oleksin tahtnud ma kõik pealise enne põhjale panekut kokku segada, kuid aedvili oli veel nii kuum ja mul lihtsalt ei jagunud aega. Järmisel korral kindlasti segan kokku.

Ahjus küpses umbes 25 minutit? Ma harjutan kätt oma uue ahjuga, no ei ole veel selge. Koduahjuga on kõik selge, kuid köögikese ahi tahab veel harjutamist.

Ja ma ei kujuta ette kuidas ma nüüd retsepti kirjutamiseni jõudsin… Plaanis oli hoopis muudest asjadest kirjutada… 

Vist tahtsin kirjutada sellest, et lastel on kuidagi see söömine natuke reelt läinud. Mitte, et ma mingi õuduste ema oleksin ja nõuaksin maeiteamida, ei, kuid kuidagi on natuke vale see praegune seis. Ütleksin, et natuke vastutustundetu ja pealiskaudne. 

Ilusat pööripäeva! Kui ma jõuan, siis kirjutan ka muudest asjadest täna. 🙂

 

Triin H

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Back to top