Siit sinna ja tagasi

Siit sinna ja tagasi

Tegin eile lihtsalt makaroni ja hakkliha. Makaronid pärinesid eelmisest õhtust, need pidid täiendama tuunikalasalatit, kuid kuidagimoodi ei söönudki keegi makarone salati kõrvale. Selgituseks, et ma kasutasin purgi tuunikala ja kauss sai enne kõike muud rohelist, punast ja oranzi täis, kuniks sinna oleksid pidanud minema makaronid. 

Pruunistasin enne hakkliha, siis lisasin soola, pipart, suitsutatud paprikapulbrit, tüümjanit, oreganot, kõige otsa pressisin veel 4 suurt küüslauguküünt ja segasin. Valasin peale purk tomatipastat ja natuke vett, lasin väikesel tulel haududa 15 minutikest. Peale heitsin eelmise õhtu makaronid, segasin ja lõpuks tilgake koort. Valmis. Taldrikusse heitsin viilutatud beebi suvikõrvitsat (mida kasvab nagu muda) ja peotäie peterselli. 

Üks päev panin leivad ahju ja ise läksin kasvuhoonet kastma, kastsin, kastsin ning siis läksin sujuvalt üle kärpimisele ja kui ma tuppa jõudsin olid leibadest saanud ahjus sellised käkid:

Ma olin leivad lihtsalt ära unustanud. Ei kui uuesti, juuretis välja ja läheb!

Pühapäeval tulid meile taas hoiukanad, ma nimelt vahel pakun hoiukodu lindudele. Üllataval kombel tundsid uued nokad ennast väga koduselt, meie kari võttis nad ka kohe omaks ning nad leidsid kiiresti söögi-joogi ning õhtul seadsid end mugavalt õrrele magama. 

Tegelikult ma tahtsin tomatitest kirjutada, ma olen ise guugletanud ja otsinud, millal on ikka õige aeg tomateid kärpida, kui tihedalt neid saab istutada jne. Siit-sealt ikka kuulsin, et liiga vara ei tohi, siis ei tulevatki tomateid, liiga tihedalt ka ei tohi, siis ka ei tule tomateid. 

Mina hakkasin tomateid kärpima siis, kui tulid esimesed õied. Jube mets oli kasvuhoones, see jube mets soodustab jälle erinevate haiguste tekkimist, levimist ning kõiksugu putukad armastavad ka seda metsa.

Istutasin oma 50 taime ka tihedalt, ei ole mingit 50cm vahel nagu eestlased soovitavad. Võtsin eeskuju venekeelsetest youtube videodest. Taimed istutasin tihedalt ja tomateid on palju küljes. 

Kärpisin maha alumised lehed ning jätsin ülesse 3-4 lehte ja seda sama rada kordan ma keskmiselt 1 kord nädalas. Taimed on tomateid täis ning kõik taimed on terved.

Tomateid kastan korralikult 1 kord nädalas, kurke kastan 2-3 korda nädalas. Kurke kärbin ka. 

  

 

 

 

 

 

Triin H

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Back to top