Söön enda sõnu ja boilerit ka…..

Söön enda sõnu ja boilerit ka…..

Pean enda sõnu sööma – nii kui sain välja kirjutatud selle, et lastel on see söömine natuke nässus, esitasid nad endid hoopis teise nurga alt. 

Nimelt – täna võtsime maha 4 broilerit. Nad on nüüd tiba üle 2 kuu, 2,5 kuud vist. Väga suured nad ei ole, võrrelda neid poelettidel olevate broileritega ei saa. Meie broilerid ei ole saanud mingeid medikamente, meie broilerid saavad liikuda vabalt ning suurelt, nad tuhnivad metsas sammalt ülesse ning kipuvad ka heinamaale, ehk äärmiselt sportlikud tüübid. Nad  ei saa ka mingit erilist sööta, et nad koguksid ennast kiirelt suureks. Mingis mõttes me ju käitume endale kahjulikult, kuid samas jätkame me seda liini, et lind/loom peab elama enda elu võimalikult  täisväärtuslikult ja vabalt. See on vähim, mida me teha saame. 

Ei ole mingid rasvarullid, eks? Kuid nii seest kui ka väljast näisid nad terved ja mingeid anomaaliaid ma ei täheldanud. Ilus!

Ma olen rääkinud oma lastele pidevalt toidu tähtsusest, kuidas see meie lauale tuleb ning et me peame toitu austama. 

Täna nad nägid taas tervet protsessi ning peale eelnevat pirtsutamist olin ma kindel, et meie lapsed täna ei söö ja käisin juba vestlusi oma vaimusilmas läbi, oletasin, et nende argument on see, et poest ostetud broiler on parem, sest me ei NÄE kuidas ta meie lauale jõuab jne. 

Sain toidu valmis ja kutsusin kõiki sööma, hoidsin hinge kinni vastuseid oodates…. Ja mis juhtus?

Nagu miilenkid tulid sööma, võtsid veel juurdegi ning väiksem lõpetas just hetk tagasi oma uue ringi. Ei võõrastanud, ei argumenteerinud, sõid isukalt ning kiitsid. Ei söönud vastumeelselt. Ma olen korduvalt rääkinud sellest miks me kasvatame ise oma liha ja kõik muugi. 

Mu noorim ütleb pidevalt broilerite kohta boiler, kui ma parandan teda, vaatab ta mind pilguga – patata potato? Noh, las olla. 🙂

Nii ja järgmisel korral säästan ma broilerite jalad puljongi ja süldi jaoks. Hautasin koerale jalad ära ning jalgadest tuli nii imeilus kollane puljong. Kahjuks ma ei pesnud jalgasid nii hästi, et oleksin saanud inimtoiduks jätta… teine kord targem.

Vot nii. Ilusat pööripäeva! 

 

 

 

Triin H

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Back to top