Täielik pudru ja kapsad, natuke sülti ka…

Täielik pudru ja kapsad, natuke sülti ka…

Pea on pulki täis. Palju erinevaid poolikuid asju, palju asju, mille peab ette võtma ning väga palju, mis ootavad kohe lõpetamist.

Hetkel ei oska nagu millestki kinni haarata…

Mu isal tuleb juubel ning panen vaikselt menüüd kokku. Jah, tean, kergem on tellida kuskilt valmis laud. Ma ei olegi normaalne, vaatasin ringi ja… Täidetud munad…. mmm, meil on ju munad enda kanadelt. Miks ma peaksin ostma vabrikukanade täidetuid mune, kui ma saan mune enda rõõmsatelt kanadelt. Soolane kringel…. mmm… miks ma peaksin ostma valmis kringli, kui ma ise väänan unepealt kringleid…. Mulle ei meeldi poes müüdavate salatite maitse ning me ei söö poes müüdavaid torte. Mingi kõrvalmaitse on. Miks miks miks miks miks…. ja nii ma siis panengi menüüd kokku.

Mingi menüü on valmis, selle peab lihtsalt veel kokku tõmbama. 

Soolased küpsised täidetud singi- ja suitsulõhevahuga. Singivahtu proovisin teha- tegin sellest, mis hetkel olemas oli. Suitsusink (enda tehtud), hapukoor, sulatatud juust ning natuke majoneesi (enda tehtud). Kõik blenderisse ja voilaa! Väga hea sai! Tegelikult asendaksin mina hapukoore vahukoorega, Saab vast kergem. Ja kui segu on liiga paks, siis blenderdaksin hulka paar kirsstomatit.

Hakkasin vorpima ka magusaid korvikesi sügavkülma valmis, sealt hea võtta ning täita. Hetkel teatas küll Oliver, et tema võtab nüüd viimase korvikese ja need on sügavkülmast otsa saanud. Kuidagi on otsa saanud…. Idee oli täita need rabarberimoosiga ning peale toorjuustuvaht. Eks ma hakkan neid siis uuesti tegema.

Oasalat – oh mulle meeldivad lihtsad ja kerged asjad! Purgiuba kasutan. 2 väikest purki uba (loputa ja nõruta), 2 suurt pikka värsket kurki, sinki 500-600gr, majoneesi u 500gr, natuke soola, lõika kuubikuteks, sega ja valmis. 

Kartulisalat, roheline salat, liha, kartul, soolane ja magus kringel, tort…..jaaa….. nüüd on see paber kuhugi kadunud…. 

Me otsustasime, et me ei värvi seinu, vaid paneme tapeedi. Köögipõrand vaja teha, tuulekoda, laed värvida…. Uus kanala ja kasvuhoone tśillide jaoks talvekorda…. Fassaad, duśśiruum.

Oleks seda raha nii rohkelt, et saaks ainult näpuga näidata ning iseloomu, et jätta see tegemine teistele…Aga ei, kumbagi ei ole, raha tuleb kasutada mõistlikult ning ise tahame teha!  Huvitavam on ning palju omam! 

Põld! Töö! Ja fassaadilaudasid peab hakkama värvima! Kuhu need pääsukesed on pesa teinud? Suvehakul rähn tahtis sisse kolida, kuid lõpuks kolisid suitsupääsukesed. Kuskil laka räästa all nad igatahes elutsevad.

Hommikul, piima järgi käies, pakuti ehtsat Muhu leiba. Väga hea oli! Pidin rõõmuga tõdema, et minu oma ei jää alla ei maitselt ega välimuselt, midagi teen siiski õigesti…..

No ma räägin, et pudru ja kapsad. Sülti ma ikkagi ei tee, tundub vaevaline. 

Üks õhtu suitsutasime lõhet. Pihutäis rukolat, tomat, oliivid, suitsulõhe, sidrun ja eluohlikult palju küüslaugumajoneesi ja elu on lill! Nb! See on minu portsjon ja mulle meeldib majonees. Teised jäid tagasihoidlikumaks. 

 

 

 

 

Triin H

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Back to top