Talv, ae….libisen kergelt üle.

Talv, ae….libisen kergelt üle.

Talvele omane titeralli on meil alanud, kahjuks ei ole talve aga kuskil.

Meil on 1 kuuga sündinud 9 talle, 2 x kolmikuid, 1 x kaksikud, 1 x üksik.

Risotto sai kenasti oma 3 titega hakkama paar päeva ning siis otsustas, et 3 on talle ikka liig ning hakkas väikest poisiklutti eemale põksima. Kole küll, kuid loomariigis täiesti loomulik tegevus! Paar päeva asjatasime nii, et käisime Risottot vägisi kinni hoidmas, et poisiklutt saaks süüa, kuid teise päeva lõpuks tõdesin, et sellest ei piisa. Kitsetall hakkas vaikselt hääbuma. Ei muud, kui taas titt tuppa ja tuli hakata üles toitma.

Ma tean – looduslik valik ütlevad mõned, KUID kui see olukord on sul nina all, ehk selline muidu terve ja tubli tall on süles ja tema ainus miinus on see, et ema ei toida teda ja teine kipub nälga surema, siis mina ei saa ning tuleb hakata elu eest võitlema! Samas egas ma Risotto peale ka tige olnud, see on tema valik ja loodus on selline!

Soolikas sai oma kolmikutega kauem hakkama – tubli 1 kuu ning siis ma tundsin, et nüüd on see hetk, mil peab need väikesed vereimejad Soolikast eemaldama! Kuna need 3 on parajad paksukesed juba, siis panin Soolika paksukestest eraldi – kõike hääd ja paremat nina alla ning las taastub!

Siis ma viisin esimest korda päris poodi enda leivad ja sepikud müüki! Väga hästi osteti! Ma olen ju nagunii mõisas juba ammu pakkunud külalistele ainlt enda tehtut, kuid poodi ma ei ole enne jõudnud viia!

Keto jäätist olen ka teinud nüüd mõned korrad – mina olen sinna lisanud vahukoort, vutimune, steviat, natuke toorjuustu ning kas maasikaid või siis mõrudat kakaod! No on alles hea!

Ganache tegin – soovitan! Digestive põhi, peale ganache ning kõige lõpuks röstitud pähkleid! Kuna see on paras magusalaks, siis ma serveerisin seda hapuka vaarika-põldmarja kastmega.

Maailma parim karamellkissel! Naminamist võtsin põhjaretsepti ning lisasin omalt poolt külmunud marju (vaarikaid, mustsõstraid, mustikaid) ning purustatud võiküpsiseid. Absoluuteslt võrratu!

Järgmine jube lihtne magustoit on śokolaadivahuga tassikook. Õhuline, kergelt mõrkjas śokolaadivaht koos õhulise mandli likööriga immutatud biskviidi, värskete vaarikate ja śokolaadihelvestega.

Huvitav avastus on rasvakohv! Tavaline must kohv, või, paar vutimuna, saumiksriga segi ja voilaa! Milline maitsev latte!

No ja kiire wok on alati olnud üks minu lemmikuid…

Aga ma nüüd lendan, sest nii palju on teha! Kui ma hiljem aega saan, siis kijrutan kõik retseptid ka üles!

Triin H

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Back to top