5line, Sammal ja titemajandus

5line, Sammal ja titemajandus

Sammal poegis meil 14. märtsi õhtupoolikul ja 5line 16 vastu 17ndat märtsi.

Sammal on juba eakas proua, meie juures poegis ta teist korda, eelmisel korral tulid kaksikud ja see oli nö üllatus. Müüja ei teadnud, et lambad tiined on ja me ei teadnud, et nad tiined on. Siit saab tema esimeste tallekeste kohta lugeda. Sel korral sündis 1 suur tall, tüdruk. Nagu ka eelmisel korral ei saanud see imetamine kuidagi tal vedama. 15. päeval vaatasin, et tall on ikka söömata, kõht puha lohkus ja muudkui hädaldas. Talle pidev määgimine ja lohkus kõht on esimesed märgid, et imetamisega ei suju kõik hästi. Sammal küll kutsus ja proovis, kuid kuidagi ei saanud asja. Sel korral ei tahtnud ma lasta asjadel liiga kaugele minna, vaid lüpsin Samblal ternespiima (õnneks sel korral pritsis piima mitmesse ilmakaarde), söötsin titel kõhu täis ja siis hakkasin tissile harjutama, sai asja küll. Titt oli piisavalt tugev ning asi laabus. Ma olin tõsiselt rõõmus! Tall keeras peale esimest söömaaega rahulolevalt magama. Räägitakse, et seegi on hea märk kui tall ema kõhu all asjatab ja saba väristab, kuid mina enda kogemusest võin ütelda, et see pole mingi kindel märk ja garantii, et tall ka piima kätte saab! Kindel märk on see, kui kuuled talle neelamist või kui tall matsutab rahulolevat peale ema kõhu alt välja ilmumist.

5line poegis öösel ning hommikul kõndis tema selja tagant välja tilluke, täiuslikkuse kehastus! Ka väike tüdruk. 5line on esmapoegija, kuid poegimine sujus hästi, kiiresti, komplikatsioonideta ning platsenta tuli õigeaegselt ning oli ilus. Järgmisel päeval oli 5line reibas, tagant ilusti korras, hoolitses lapse eest, sõi, jõi ning tallest oli näha, et piima tuleb ja tallel on kõht täis.

18.nda hommikul tundus 5line natuke imelik, muidu nii jutukas preili ei olnud nii jutukas. Ma pidin õhtuks tööle minema ning enne seda käisin teda kontrollimas iga 30 minuti tagant. Ta küll andis lapsele süüa, kuid lamas suurema osa ajast, oli loid ning oli selgelt näha, et kõik ei ole korras.

Välistasin emakapõletiku, udarapõletiku, palavikku ei olnud, silmad ilusad, ei mingeid eritisi kuskilt jne. Ees oli tal süüa ja juua, multimineraalid koos seleeniga (need on neil alati ees). Sõelale jäigi ainult hüpokaltseemia ehk kaltsiumipuudus. Sel korral põhjustas selle tõenäoliselt piima tekkimine, organismi ülekoormus, organismis tekkis defitsiit.

Läksin tööle. Tööl olles saatis mees mulle iga natukese aja tagant 5lisest pilte, et ma ikka usuks, et kõik on suht-koht korras.

Järgmisel hommikul tõin Calz-o-Phos täiendsööda, see sisaldab kaltsiumit ja fosforit ning see kuur sisaldab 4 manustamiskorda. See ongi selline nö poegimisel ogranismi toetav kuur, et ära hoida võimalikke komplikatsioone. Seda alustatakse üldjuhul poegimisnähtude ilmnemisel või suure piimapaisu tekkimisel, manustada teist korda vahetult peale poegimist, kolmas kord siis 12 tundi peale poegimist ning viimane, neljas kord 24 tundi peale poegimist.

Meil läks natuke teisiti, kuid pole hullu. 5line küll ei rõõmustanud selle vedeliku üle, st keeldus täielikult, kuid mis teha, kui on vaja siis on vaja. Andsin vägisi. Siinkohal tuleb olla väga ettevaatlik, et vedelik ei läheks kopsu, loomal peab olema neelamisrefleks!

Ma olin tõsiselt õnnelik kui paari tunni pärast oli 5line rohkem juba püsti kui pikali ning täna hommikul suisa eufoorias, kui 5line vaatas mulle ilusti silma ja oli ülimalt huvitatud minu pakutavast leivast! See tähendab, et mõjus! Kahjuks on tal veel ees 2 mäkerdamist, mäkerdamist just selle pärast, et tegijal ikka juhtub ja kuna ma proovin olla väga ettevaatlik, et vedelik kopsu ei satuks ning ma süstlaga suud ei vigastaks, siis lendab seda valget löga igale poole.

Vot sellised lood meil.

Päisepilt on hetkel jama, tahtsin lisada ka tallede pilte, kuid kõik pildid on telefonis. Telefon aga kukkus õues maha ja külmus surnuks. Ootan ärkamist.

Ma olen täiesti võlutud ka Conchita Wursti uuest videost! Tõeline kameeleon! See segu mehest ja naisest, graatsilisusest ja ma ei tea millest veel – see on nii võluv!

Triin H

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Back to top