Huvitavat

Huvitavat

Lambad tapavad puuke. Lambavill on nii rasvane, et puugid küll haagivad end lamba külge kinni, kuid lämbuvad seal rasva sees ära ja surnud puugid teatavasti ei paljune. Nõnda nad korjavad ja suretavad, korjavad ja suretavad, kuniks puuke jääb järjest vähemaks ja vähemaks….

Pärlkanad –  hävitavad ka puuke, nemad söövad puugid lihtsalt ära. Neil pidavat olema ekstra terav silm.

Pardid – meil oli alatine probleem tigudega, teod hävitasid kõik ilusa.  Pardid söövad kõik teod ära. Näiteks 4 parti on söönud umbes 1,5 aastaga pea 1 ha maad tigudest paljaks. Enam ei ole tigudega probleemi.  

Kui ma nüüd kiiruga otsisin, siis ma ei leidnudki netist korrektset vastust, ise ma seda ka täpselt ei mäleta ning ma ei viitsi enda tarka raamatut välja otsida, kuid oma sõnadega on lindudel saba kohal selline rasvapaun ja näsa, millest nad võtavad nokaga rasva ja nö määrivad enda sulgi sellega, et suled hülgaks paremini vett ja mustust. 

Kanad võtavad korra aastas aja maha 1,5 – 2 kuuks. Sel ajal nad ei mune ning vahetavad vanad suled uute vastu. Osad kanad teevad seda sujuvalt, nii et seda sulgimist õieti ei märkagi, teised aga viskavad kõik suled korraga maha ning hakkavad neid siis tagasi kasvatama. Munemine on organismile väga kurnav, samuti sulgimine, seega kanad puhkavadki korra aastas, nende organism puhkab. 

Kana ei vaja munemiseks kukke! 

Otseselt kollane rebu ei ole mingi näitaja. Maamunadel ei ole aastaringselt erekollane rebu, ei saagi olla! Rohelisel ajal, kui kanad saavad vabalt ringi patseerida ning rohelist nõkitseda, siis muutub rebu ka kollasemaks. Talvel, kui toidulaud on värvivaesem, siis on ka rebu heledam. Vabrikutes söödetakse kanadele sellist sööta, millesse on sisse segatud juba vastavad ained, mis värvib rebu kollasemaks. Looduslikult saab rebu kollasemaks nt kanadele andes paprikat või riivitud porgandit.

Kanad on omnivoorid. Püüavad hiiri ja konnasid, rääkimata ussikestest, tõukudest ja putukatest ning söövad neid rõõmuga. kanad söövad ka teineteist, nokivad surnuks, nii et silm ka ei pilgu (õnneks meie kodus ei ole seda juhtunud).

Mmm… mis veel? Endale ei karga kõik huvitatavad asjad korraga pähe. Tegelikult kõik küsimused on oodatud, kui oskan, vastan ja kui ei oska, siis uurin välja.

Täiendan jooksvalt…

 

Triin H

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Back to top