Karulauk ja kala

Karulauk ja kala

Mis on kvaliteetaeg abikaasaga? See on pühapäeva hommikul küürutamine kuskil Paldiski taga karulauku korjates, sest “keegi” on teinud kodus Triinu karulaugu peale ulatusliku puuriida! Vot!

Reedel ostsime kalurilt 10kg kokre ning natuke haugi. Kohe ei puhastanud, vaid jätsime ööseks õue, puhastama hakkasin ma laupäeva hommikul.

Tõmbasin esimesel kõhu lahti, sisikonna välja ja sa pühhade meie! Kala hakkas käes siplema! Kaasa vaatas kotti ja vaat, et kõik olid veel elus! Kuidas see on võimalik?!? Mina keeldusin kalu enne puutumast, kui kaasa oli nad teise ilma saatnud ning kogu meespere käsi südamel vandunud, et kõik kalad ON surnud.

Lõpuks sain kalad puhastatud, suurema osa külma pandud ning lõpud suitsutasime ära.

Siin maal asjatades mõtlen ma ikka aegajalt taimetoitlastele…. On minugi ajal tulnud ette, et kliendist taimetoitlane sööb kala, sest see ei ole liha ega nö elus. Tõesti?!?! Tulge maale, vaatame!

See mis üle jäi, sellest tegin pühapäeval salatit.

Makaroni, värsket kurki, keedetud muna, karulauku ja suitsukala, segasin hapukoore ja tilga oliivõliga, soola, pipart ning maitses hää!

Ja tee või tina, kuid mulle kohe üldse ei meeldi saumikseriga lõhutud karulauk! See tera lihtsalt lõhub karulaugu õrna maitse ära! See teeb karulaugu kibedaks, võib olla pestos saab selle kibeduse ära matta parmesaniga, kuid milleks siis üldse raisata karulauku?

Lõhekotlette tegin ka. Lõhemass, jahu, sibul, petersell, till, soola, pipart, riivisin sisse sidrunikoort ja lisasin natuke hapukoort. Tegin väikesed pätsikesed ja ahju. 220 kraadi ja seniks kuni on valmis.

Hea, odav ja täitev! Kõrvale värske salat ja sidrunimahl!

Mis siis Luther tegi? Tema vedas maeiteakust koju jala! Lehm? Põder? Igatahes oli ta esimesel korral oma “aarde” peitmisega hooletu, sest me leidsime selle otsimatagi üles, lihtsalt koperdasime otsa. Jessus kui ähmi täis ta oli, sest ei suutnud sellele uut kohta leida! Jooksis vaeseke mööda õue ringi, pea laiali otsas! Lõpuks mattis on aarde tuha sisse!

Suurpuhastust tehes olen leidnud üles pastamasina vända! Jeee, ma ei peagi uut masinat ostma! Oma Barcelona ajast kingiks saadud nukud! Naljakaid pilte ja mida kõike!!

Karantiinist – poodides ei kola, peresuhted on head, filme ja seriaale on vaadatud hunnikutes, kuid otseselt telekanaleid ei vaata, ei tõmba vaatama. Uudiseid jälgin muudest kanalitest. Igal reedel kuulan Lobjakat ja Vooglaidu ning mulle nad meeldivad, kuigi vahel tundub, et nad on asjades liigagi ühel meelel. Nende eetriaeg võiks olla pikem, sest nad lähevad alles eetriaja lõpus käima, seega huvitav oleks alles ees!

Filmidest vaatasin viimati Us, esimene pool filmi oli lihtsalt vingelt õudne, kõhe, õõvastav. Teine pool filmist vajus ära, minu arvates.

Selle paljukiidetud ja oscaritega üle kallatud Parasiidi vaatasin ka kunagi ammu juba ära ning minu arvates oli see lihtsalt kohutav film! Selles ei olnud midagi rabavat, üllatuslikku, äärmuslikku, vaid see oli ilihtsalt üks komejant.

Seriaalidest vaatan hetkel Suits, selle igas osas leidub vähemalt 1 hea killuke/fraas, mille üle mõtiskleda.

Noort Stalinit loen ka hetkel. Ükskord Hollywoodis – seda ma proovisin vaadata, kuid ei Brad ega Leonardo suutnud mind käima tõmmata, võib olla oli tähtedeseid vale, kes teab…

Jokker oli aga hea, minu hinge see katki tõmmanud, vbl on see liiga tuttav ja kogetud, et mind enam lõhkuda? Pigem… ma tean seda tunnet.

Aga, ma hakkan tööle. Lõpetuseks video meie tulevasest tibust, muidugi kui kõik hästi läheb!

Triin H

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Back to top