Kotlet ja teised

Kotlet ja teised

Oh neid lõhnasid ja neid hääli mis õues valitsevad! Lihtsalt imeline! Tänavu peaks tulema väga palju õunu, muidugi kui kõik läheb hästi ja nüüd äkitse lund sadama ei hakka. Õunapuud on pungasid täis. 

Meil on nii palju suitsupääsukesi, et mul on hirm, et üks päev nad lendavad meid pikali, või mis veel hullem, lendavad silmaauku. 

Emadepäev. Mulle sobis ideaalselt, et minu teismeline ärkas juba enne seitset ning lasi linnud-loomad õue ning täitis nende joogiämbrid. Meespere meisterdas mulle hommikusöögi ning tegid ilusad kaardid. Mina eelistan iga päev ja natuke, kui kord aastas ja palju. Armastus on väikestes tegudes. 

Me kolisime eile köögi õue. Küpsetasime maailma parimad kotletid õues! Pealt nii nii krõbedad ning seest nii mahlased! Õigel temperatuuril küpsetades jääbki kotlet pealt mõnusalt krõbe, kuid pealispind ei muutu ebameeldivalt paksuks, seest aga mahlane, sest pealt küpseb piisavalt kiiresti, et seest ei jõua ära kuivada. Toas nii häid ei saa. 

Mis on hea kotleti saladus? Maitsete tasakaal, ma arvan. Kindlasti maitske just kokku segatud tainast! Kui tainas maitseb hästi, siis tulevad ka head kotletid. Tainast ei saa liigselt segada. Muidugi ka õige küpsetamistemperatuur.  

Mul läheb umbes 2 kg hakkliha, 2 muna, hapukoort, 1-2 dl täisteranisujahu, sibul, küüslauk, tüümian, pune, soola, pipart.. 

Ja kuna Oliver oli just laudast korjanud värskeid mune, siis tuli mõte, et praeme ka munad sama jutiga. Kõrvale värske tomati-tilli salat ja mis sa hing veel ihkad! 

Kõrvitsad panin õue ning kasvuhoonekurke tuli sada… no tegelikult 20. Minus on see viga, et ma ei suuda taimi ära visata, ma pean nad kuhugi istutama. Mul särab siiani jõulutäht rõõmsalt potis, sest ma ei suuda teda ära visata ega janusse jätta! Umbrohuga mul probleeme ei ole, pigem just söödavate taimedega.

Mul on kuskil sügaval ajus, et kui ma juba maal elan, siis pean ma maksimaalselt isemajandav ja sõltumatu olema. Mind lihtsalt ahistab mõte, et kui midagi juhtub ja mul ei ole midagi muud kui ainult mingid lilled potis ja kaunis maja! Oleksime puhta näljas! Ei! Enne ikka põld, linnud, loomad ja alles siis need ilusad lilled potis ja maja ehtimine. Tegelikult on meil magamistoa akna all vaat et 100 aastane lõhnav kuslapuu! See oli kunagi vana talumaja ees ning nüüd meie magamistoa akna all. Seda ma puutunud ei ole, olen talle ainult ronimispuid ronimiseks pannud. 

Lambad saime peaaegu pügatud, ainult Sammal vaja veel niita. Rolandit jahtides juhtus tööõnnetus – Roland tõmbas ennast lahti (ta on nõnda õrna närviga) ning kõik lambad jooksid mu pikali ja must üle. Sain, õnneks küll pindmise, haava jalale ning siiani minu elu kõige suurema sinika-lillaka. Nimelt Milla astus mulle natuke halvasti peale oma raske jalaga. 

Panin sammulugeja jälle käele. Ilusate ilmade saabudes tuleb vabalt 17- 18 000 sammu päevas, lihtsalt igapäevaste toimetustega. Sain oma soovitud 5 kg ka maha. Alustasin 8 jaanuaril ja 5 kg oli läinud juba mai alguseks. Vot. 

Aga lähen tegutsema! Kaunist! 

Veel – varemetes kive laiali lammutades leidsime vist? kuuliauguga kivi. 

 

 

 

Triin H

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Back to top