Kui sa annad, siis sa ka saad.

Kui sa annad, siis sa ka saad.

On selline ütlus, et sugulasi ei saa valida. Minu puhul kehtiks ütlus, et lapsi ega loomi ei saa tellida. See tähendab, et ma võtan vastu selle, mis mulle antakse ja olen tänulik. Mul on kaks imelist last antud! Nad tulid siis, kui nende jaoks oli aeg valmis ning ma armastan neid just sellistena nagu nad on! Samuti teen ma kõik endast oleneva, et kui mõni õnnetukene mu teele satub, proovin ma pakkuda neile paremat elu või aidata järjele. Pean nüüd silmas linde-loomi.

Mida ma ei tee – ma ei päästa päästmatut. Olen mõelnud, et see on minu suurim erinevus mu emast, mu ema üritab nö kasvõi vägisi päästa päästmatut. See on me erinevus, ma ei ütle, et see on vale või õige, vaid see on meis erinev.

Oma mina kohas ütlesin, et mu vanemad õpetasid mulle, et iga väikegi elu on elu ja tähtis.See on kasvanud minu sisse, selgroogu ja selle annan ma oma lastele edasi.

Mind hirmsasti kurvastab see, kui inimesed võtavad endale linnud-loomad, sest nad on toredad ning annavad piima-mune-liha, kuid nad ongi ainult sellepärast toredad, et nad annavad midagi.  Hetkel kripeldab mul hingel lindude teema. Liigagi tihti näen ma ikka, et võetakse endale mõni lind, sest nad ju munevad! Kuid stressis, näljas, janus lind ei mune.

Kodulinnud on väga uudishimulikud, rõõmsameelsed, suhtlejad. Neile meeldib tegevus, neile meeldib siblida, nokkida, uurida, kaevata.

Nagu meiegi tahame ennast pesta, nõnda tahavad ka linnud ennast pesta. Nt kanad ja vutid ei pese ennast vees, vaid liivas, mullas, tuhas.

Kui linnud on stressis, siis nad hakkavad teineteist sööma, nokkima või nt viskuma vastu võrku.

Lindude on vaja ka nokkasid teritada, kui nad seda ei saa, siis kasvavad nende nokad liiga pikaks ning nad ei saa enam normaalselt süüa või ei saagi enam süüa. Nokkasid teritavad linnud tavaliselt vastu kivi.

Kui allapanu on liiga märg ja must, siis võivad imeväikestesse haavadesse minna bakterid ning tekivad põletikud.

Mind ajab tigedaks kui ma üritan selgitada, et ka nemad tunnevad valu, nälga ja janu, neil on vaja ennast pesta jne, siis tihtilugu vaadatakse mind suurte silmadega nagu oleksin kohatu, sest nad on ju AINULT kanad-vutid, mida sa paisutad jne.

Mul on SUUR palve, kui te võtate endale hoolealused, siis PALUN HOOLITSEGE KA NENDE EEST! Palun viige ennast kurssi ka muude asjadega, kui ainult sellega, mida neilt saab või kui palju saab raha küsida muna eest!

Kui sa võtad endale mõne linnu ja leiad, et raske on nende eest hoolitseda, siis palun ära võta üldse neid! Sellise suhtumisega nagunii seda raha munade müügist ei tule.

Kui sa mõtled ainult, et tore on seda muna pesast käia võtmas, kuid ei viitsi lindude eest hoolitseda, siis usu mind, seda muna sealt pesas ka ei leia.

Ehk nii kaua kuniks leidub südametuid lolle, ei saa mina endale lindu ega looma nö tellida, ei tule mõttesegi, et vot tahan mingit x tõugu, sest ripakil olevusi on nii palju, et tapab, kes vajavad kodu või abi.

 

 

 

Triin H

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Back to top