Läbi nagu Läti raha….

Läbi nagu Läti raha….

Ehitasin, kassid magasid aga õndsalt keset päeva!

Meil on 2 kassi ja 1 koer, kõik elavad põhikohaga toas, kuid käivad ikka ões ka. Meil on pea 10 aastane kass Pobi, pea 2 aastane kass Muri ja 11 aastane koer Luther.

Pobi on armastanud alati koputada aknale või uksele andmaks märku, et nüüd on vaja õue või tuppa pääseda, Muri on õppinud samamoodi laamendama nagu teeb seda Pobi. Luther on iseõppija, tema kiljub vastavalt enda soovidele.

Umbes kell 3 öösel hakkab esimesena Pobi nõudma õue, alguses koputab viisakalt uksele, kuid oh meid küll, me ju ei kuule, sest me magame, siis siirdub ta klaasist terrassiukse poole ning hakkab küüntega kraapima üles-alla-üles-alla-üles-alla-üles-alla….. Kuniks ärkan ning lasen ta välja. Saan siis just silma kinni, kui minu pähe otsustab laulma tulla Muri ja kui ma teda eiran, siis tõstab ta tuure ning lööb mulle hambad sisse ning enne ei jäta, kui ma teda paitan. KUI kõik vajalikud paid on kätte saadud, siis läheb ta toolile magama. Noh – Pobi tegi oma hädad ära, seega on aeg tuppa tulla! Ei muud, kui küüned taas käiku ja vastu terrassiust ikka üles-alla-üles-alla-üles-alla ja kui ma seda kohe ei kuule, siis teeb mõned kriipsud ja kraapsud ka. Tõusen, lasen Pobi tuppa ning kui Pobi on teinud köögis ühe tiiru, tuleb ta mulle kas selja või kõhu peale magama, oleneb mis asendis ma parasjagu olen. KUID – siis tuleb Muril kõva pissihäda peale ning ta seab sammud terassiukse poole, tema otseselt ei kraabi, vaid tõmbad uksevõrgu magneteid lahti ja laseb lataki need kinni, lahti, krõbistab nendega ja siis laseb jälle kokku ja nii uuesti ja uuesti. Mis muud, tõusen ja lasen Muri õue. Siis otsustab Luther, et proovib ka seda sama tehnikat! Äkki läheb läbi! Ning hakkab vilistama, vaikselt, kuid lõikavalt. Minu mitme “ei” peale rahuneb maha ning läheb oma padja peale magama.

Oh-oo, kell on saanud 6.30 ja nüüd peaks hakkama juba ärkama….. Taas ärkan ma väsinuna!

Tänane erines selle poolest, et mu äratus oli juba kell 5! Magama läksin ma aga 12 läbi ning nüüd ma soiungi ning mulle vähemalt tundub, et ma ei jaga ei ööd ega mütsi kogu päevast…

Mina tõesti ei tea enam mida teha. Toa pissipotile nad ei käi, samuti ei saa neist mitte välja teha, sest nad enne ei jäta! Mida me teen? Mul on tunne, et ma hakkan otsi andma!

Triin H

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Back to top