Pajatused

Pajatused

Minu eelmine nädal läks täiesti aia taha. Kohe uhkelt esmaspäevast peale, õnneks läks see nädala lõpu poole natuke paremaks ning nii kehvalt ei lõppenudki.

Eelmisel nädalal sain ma ka üledoosi ennast paremaks pidavatest inimestest. Ma ei saa ikka aru, et nii pimesi usutakse enda paremaks/õigemaks olemisse ja siis teisest otsast tuuakse välja kui saamatud ja lollid need teised ikka on…. Hetkeks sai hing täis, kuid fakt on see, et uhkus ajab upakile. Ehk ülekantud tähenduses – see et sul on parem auto, ei tähenda, et sa oled parem juht. (mul ei tulnud paremat näidet kohe, saate aru küll mida ma ütleda tahan, eks?)

Samuti tekkis eelmisel nädalal minus konflikt, sisemine poliitiline kriis. Kes ma siis olen? Nats, liberaal, loll maakas, moodne maailmakodanik, pliidi külge aheldatud naine, rassist, vihakõneleja, lillelaps…..

Minul ei ole vahet, kellest perekond koosneb, peaasi et on perekond selle kõige õilsamas mõttes! Lapsi hoitakse, neile seatakse piirid, neid armastatakse jne.

Paar – milline on õige paar? Mina muudaksin ära põhiseaduse, et saaksid kõigile võrdsed seadused, ma pean silmas nüüd mehe-naise, mehe-mehe, naise-naise suhet.

Mina sooviksin, et tehtaks vähem aborte. Ma ei pea silmas meditsiinilistel näidustustel raseduse katkestamisi. Kuid muidu – enne mõtle ja siis tegutse. Kõik see eeltöögi algab kodust ja kodu on perekond, eks. Ühelt poolt nutetakse, et iive on madal, sünde on vähe, kuid midagi ei tohi abortide kohta ka ütelda. Miks tehakse aborte? Vähemalt selles oleme ju esikohal ja väga tugevalt.

Mina väärtustan perekonda! Perekond on püha ja need kokku-lahku, uus isa, uus ema, uued lapsed, uus vahetus ja kõik uuesti on HAIGE! Enam ei võeta tõsiselt ei perekonda, ei suhet ega laste arvamusi. Riik peaks võimaldama perekonnale abi ja tuge. Kas te arvate, et minu 20aastat sama mehega on olnud ainiti lilledel tantsimine? On häid ja on vähem meeldivamaid aegu.

Mina ei röögiks mahemahemahe, vaid prooviksin hakata pidurdama mürgitamist.

See meeletu kulutamine, saastamine…. ühest otsast loetakse moraali ja teisest otsast need samad moraalijüngrid shoppavad, kulutavad, lendavad…. See ajab oksele. Kaksikmoraal on tappev!

Ma vaatasin Vooglaidu ja Oja. Minu kõrvu jäi kõlama see, et kui sa ei proovigi mõista ega kuulata seda teist poolt, siis sa ju ei üritagi mõista. See on minu arvates ninakas. Justkui sellel teisel ei olegi õigust arvamusele.

Ja mis peaks muutuma eestlaste suhtumises on see EI, EI OLE NII! Meil on halb teenindus… Vastus – EI OLE! Miks soomlased enam Eestis shoppamas ei käi, kas see on tingitud aktsiisidest? EI OLE, eestlastel läheb lihtsalt nii hästi ja majandus on tõusnud pilvini….. Äkki me peaksime…. EI PEA! MEIL ON KÕIK NII HÄSTI! Võib olla võiksime…. EI VÕI! HÄSTI ON KÕIK!

Võib olla võiks naa-aaa-tukene siiski võtta mingilgi määral kriitikat vastu, enne kui see EI lajatada täiskäigul teisele näkku?

Kuid…. võib olla ma olen lihtsalt liiga palju värsket õhku hinganud……

Põletasin eile kulu, koristasin siit-sealt ning vahtisin loomi ja linde. Vahel on vaja seda ka teha, nõnda nende keskis aega veetes näeb ära karja dünaamika, kes kellega saab paremini läbi, mis on murekohad, mida on hea vaadata jne.

Eile õhtul nägin ka esimest korda kuidas väikesed lambatalled mängisid, panid nagu pudrukuulid ümber selle tagumise puu. 😀

Triin H

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Back to top