Piir ja koerad.

Sõitsin eile koju kui märkasin tee ääres suurt koera, kes vedas põhimõtteliselt tagumist otsa järel, taguots oli madalal ning tagajalad kandsid minimaalselt, eriti vasak jalg läks alt. Olen seda koera tihti näinud seal samas ringi jooksmas ning mõelnud, et suur tee ja vabalt jooksev koer ei sobi eriti kokku. Kuna ma ei ole teda kunagi nõnda lohisemas näinud, siis oletasin, et ta on saanud autolt löögi.

Ausalt, ehmusin väga ära. Peatasin auto ning esiti ei tulnud mulle mitte ühtegi numbrit meelde kellele võiks helistada. Suure ähmiga valisin esimese numbri, mis meelde tuli – 020202. Vastus – number ei ole kasutusel. Kurat, õige, see on ju Soomes töötav infonumber.

Pea tühi. Mõtlesin, et kasutan googlet, kuid see sunnik telefon oli ühendatud handsfreega ja ei lubanud mul vabalt netist midagi otsida, no ähmis olin ka.

Viimases hädas helistasin enda loomade arstile, sest mitte ühtegi muud inimest ega numbrit ei tulnud pähe. Tema kindlasti saab aidata, alati on aidanud. Vabandasin ette ja taha, et laupäeval tülitan ja rääkisin loo ära. Lubas tulla vaatama, kuid läheb natuke aega.

Koer aga lohistas ennast kaugemale ning kui ma sain auto paremini pargitud, oli koer kadunud.

Ümberringi põllud ning paar maja, oletasin, et koer on läinud lähima maja juurde, tõenäoliselt on see tema kodu ka, sest seal lähedal on ta alati jooksnud.

Läksin lähima maja õuele ning seal ta oligi, selline lääpas ja õnnetu, lasi pai ka teha. Helistasin uuesti arstile ning arst arvas, et kui koer läks koduõuele, vast lähevad omanikud ise arstile ning ta ei tule hetkel veel.

Koputasin uksele, kuid keegi ei vastanud.

Hiljem selgitasin välja koera omaniku ning kirjutasin talle, et nägin tema koera, tõenäoliselt on saanud autolt löögi ja kuidas temaga on?

aKahjuks võttis omanik minu küsimust vist natuke solvavalt. Koer ei olevat saanud mingit lööki, on hoopis vana ning tal pidavadki jalad alt kaduma.

Selge. Ma justkui toppisin oma nina teiste asjadesse, kuid ma ei mõtle välja ka seda, mida ma oleks võinud teisiti teha.

Ma käsitlen veel endast seda teemat.Triin H

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Back to top