Silguvorm ja taas pühapäev

Silguvorm ja taas pühapäev

Unetusele järgnenud õhtule uinusin kella 22 ajal ja magasin jutti kuni 6.30. Ideaalne! Kui mõnus oli ärgata värske ja väljapuhanuna, teate ju seda tunnet? Ei ole ei üle- ega alamaganud, vaid just sobivalt! Oleksin isegi kauem maganud, kuid mu koer Luther teab, et ma siis ärkan ja tuli äratama ning meie kass Pobi-Pobeda teab, et siis saab tuppa ja hakkas väga häälekalt uksele kolkima…mkh… koputama. Tema magab ja sööb terve päeva ning kolab öösiti õues. 

Täna tegin silguvormi, seda lihtsamat varianti ikka. 3 kg pisikest kala ja ausalt, jube tüütuks läks see puhastamine, mind üritasid küll aidata kogu hingest meie kiisud Mustikas ja Pobi-Pobeda, kuid ega seda väga märganud. Seda kala muudkui jagus ja jagus…

Keerasin rulli, peale natuke soola-pipart.

Tegin täiesti tavalise valge kastme (teisisõnu bechameli) pruunistatud sibulate peale, maitsestasin soola, pipraga ja näpuotsaga ürte, sisse sulatasin 1 purgikese sulatatud juustu, valasin kalade peale ja ahju. 180 kraadis umbes 20 minutit ja valmis! 

Roberti ja Milla kampa liitusid täna õige Roosi ja Sammal ehk meile kolisid veel 2 lammast. See lihtsalt läks nii. Täna oli kiire päev, homme lähen neid kaameraga taga ajama.

Vaatasime kaasaga eile õhtul taas filme, ma ei tea kuidas ma valisin need nii samas žanris, need filmid talle ei meeldinud, minul aga kiskusid hinge katki. 

The Pledge ja Gone baby Gone. Esimene on politseinikust, kes on just minemas pensionile, kuid tema viimasel tööpäeval leitakse vägistatud ja tapetud väike tüdruk ning ta soovib selle juhtumi lahendamisel osaleda. Tegelikku mõrvarit ei leita, vaid minnakse kergemat teed ning süüdi mõistetakse käepärast olev isik, kes ei ole võimeline enda eest seisma. Lähiümbruses on aga veel paar sarnast lahendamata juhtumit ning peategelane Jerry hakkab omalkäel asja uurima ja nii see läheb. Ei ole kerge film, eriti emana. 

Teine film räägib 4 aastasest tüdrukust, kes kaob oma kodust jälgi jätmata. Kordan ennast – ei ole kerge film, eriti emana. Mina ei arva, et igale lapsele on just tema ema parim, ei ole. Vahel lihtsalt naine ei sobi emaks, sünnitagu palju tahab, tahtku lapsi palju tahab, kuid lapsed on vastutus ja kui seda kanda ei suudeta, siis on naine emaks sobimatu. Vastutuse all mõtlen ka enda soovide tahapoole seadmist, ma ei saa teha ainult seda mida mina tahan või heaks arvan. Vahel ei ole lapse mätta otsast tema lihased vanemad talle parim valik. Rohkem ei räägi, sest sellel teemal olen täielik radikaal, kõrvalt näinuna ja hinge andnuna ei taha valutada. See film rebis ja ma üllatusin positiivselt, et Casey Affleck oma “tuimuses” on tegelikult nii paljuütlev. Soovitan mõlemat filmi!

Täiendan. Ma ei pea isa rolli kuidagi ebaolulisemaks, kuid ma arvan, et naine otsustab (ma ei pea silmas vägistamisi), kas minnakse voodisse, kas jäädakse rasedaks ja palju neid lapsi tuleb. Ma ei saa rääkida teise eest, ma ei saa otsustada teise eest, vaid ma pean olema kindel, et mina üksi olen ka valmis selleks kõigeks järgnevaks. Teine pool peab olema sama kindel. 

Ma pean isa rolli ülioluliseks, ma pean peresiseseid suhteid vägagi tähtsaks ja ma olen seda meelt, et vahet ei ole kui ilus kõik välja paistab, oluline on see, kui korras on asjad seestpoolt. 

 

 

Triin H

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Back to top