Vahetevahel on ka vahedel vahed vahel!

Vahetevahel on ka vahedel vahed vahel!

Täna sai hing kuidagi täis! Meil on siin pikemat aega käinud üks munadega mängimine. Kanadel siis. 

Istuvad ja hauduvad. Hauduvad ja istuvad. 

Ainult 1 kana on suutnud olla järjekindel ning saanud emaks. Teised ainult mängivad munadega. 

Märkisin munad ära. Varsti näen, ohoo, osa munadest põrandale visatud ning kanadel on juba uued munad hangitud. Nooh, märgistan needki munad ära ning panen põrandale visatud munad samuti pessa tagasi. Volüümikale preilile lisan uuesti munad hõlma alla, sest tema süli on mingil põhjusel tühi, isegi heinad minema visatud.

Lähen mina siis järgmisel päeval vaatama – osadest märgistatud munadest on alles koored, osad on põrandal ja taas uued munad kanadel all! Nüüd on suisa pardimune ka krahmatud ja suure kondiga preilil on hõlmaalune taas tühi, ka heinad on kadunud. 

Ahjaa, haudujate kampa liitus ka meie venelanna, kes lähenedes käitub nagu kurjast vaimust vaevatud marutõbine. Kõhee!

Ja järgmisel päeval – TAAS sama asi! Osad munad põrandal, osad jäljetult kadunud, uued munad pesas, suure kondiga neiul hõlmaalune taas tühi nii munadest kui ka heinast ning venelanna pröökab nagu riivatud! Ja KÕIK vaatavad mulle otsa nagu nii peabki olema ja mina olen see imelik.

Ja nii uuesti ja uuesti. 

Täna läksid mul kopsud ja maksad segamini kanalasse sisenedes ja nähes kuidas üks kana viskas pesakasti teiselt korruselt muna alla, muna läks katki, tibu sees, kes loomulikult ei jäänud ellu, sest oli väljaarenemata. Oeh….

Kõik – korjasin kõik munad alt ära ning valgustasin need wc-pimeduses läbi. Seal olid siis värsked ja arenevad munad segamini. Need, milles elu sees, märgistasin uuesti ja viisin tagasi 1 hauduva alla ja teised preilnad jahutan lihtsalt maha. Vaatab, mis homme toimub.

Ma loen ikka veganite jutte ka ning need jutud on kuidagi etteheitva tooniga, justkui meie, omnivoorid, ei näe, et loomad ja linnud on isiksused ning eetilist liha nagu ei olekski olemas. Kõik omnivoorid on pistetud ühte patta. (Minu arvates see täitsa nii ei ole, me ei ole kõik ühe panniga löödud).

Ma siis vaatasin täna neid “isiksusi” seal pesal. Ma arvan, et täitsa isiksustena me kõiki ei saa ikka võtta, sest ma ei kujuta ette emasid, kes oma lapsi aknast välja pilluvad, nii et silm ka ei pilgu, ainult sellepärast, et tuli vingem laps silmapiirile. Ei saa ju?

 

Triin H

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Back to top