Venelanna ja põhk

Venelanna ja põhk

Lapsed kooli ja lasteaeda viidud, läksin kõiksugu uksi avama, kanalat sh.  Panin kanadele süüa ette, kui märkasin, et ühel venelannal punnitab tagumik ja kloaak imelikult.  Hoiatan igaks juhuks, et nõrganärvilistel ei soovita edasi lugeda! 

Tundub, et muna on jäänud soolde kinni (mida vahel juhtub) ning sool oli suure punnimise peale pooleldi kloaagist välja pressitud. Jooksin ruttu tuppa, haarasin õlipudeli ja süstla ning jooksin tagasi kanala juurde. Venelanna oli nii ergas (õnneks), et tema kätte saamiseks oli vaja ta kanalasse saada, uks kinni ja seal edasi taga ajada. Kümme tiiru õuel, väike sörk ja hüpped kanade keskel, kuid sinna ma ta lõpuks sain.  

Omaette teema oli muidugi see siplemine ja otseses mõttes röökimine, räuskamine ja kriiskamine. 

Kui ta enam vastu kakelda ei tahtnud, sain rahulikult edasi toimetada. Kui muna on jäänud kinni, aitab üldjuhul õli tagumikku süstimine (loomulikult ilma nõelata ning ettevaatlikult). Mul on paar kana leidnud oma otsa just munedes liiga suuri mune, munedes on punninud soole seest katki ning surnud veremürgitusse. Ühel kanal, kes munes väga suuri mune, olin ma mitmeid kordi õlisüstlaga kõrval, sest ta muneski alati väga suuri mune ning punnis iga päev kohe tõsiselt. Kahjuks leidis ta oma otsa ikka munedes, sain liiga hilja jaole. 

Antud juhul venelannal palavikku ei ole ning ma loodan, et seest on sooled kõik terved ning õli aitab. Käisin teda just vaatamas, liigub, toimetab ning tagumik on normaalne ning asjatas põhupakkide otsas.

Need põhupakid…. Käisime neil järel pühapäeval, haagisega. Mees sõitis ees, mina igajuhuks taga. Pakkisime me pakid ilusti, tõmbasime mitme rihmaga korralikult kinni. 

Saime mõne km sõita, kui meile tuli sappa politsei, rippus meil järel 70 km/h kiirusega oma 15 km. Ma küll väga aru ei saanud miks. Käru ei olnud üle pakitud, kaal oli kõvasti alla lubatu, kõik oli kinnitatud asjakohaselt, autodel kindlustused ja muud paberid korras, liiga kiiresti ka ei sõitnud. Kinni meid ei pidanud, kuid hängisid meil lihtsalt järel. 

Minu jaoks oli natuke üllatav see, et lubatust kõvasti kiiremini sõitvaid autosid tuli vastu mitu, kuid see ei huvitanud politseid. See on päris teema, tõsine teema, kuid kui kedagi ei huvita, ju siis ei olegi teema, see ainult selline mämmutamise asi. Räägime ja räägime, kuid midagi ette ei võta. 

Ei saagi aru, kas nad ootasid, et äkki kukub midagi maha ning nad leiavad põhjuse meid peatada? Või üritasid arvutada kogumassi? Või tegid lihtsalt aega parajaks… Igatahes jäid nad meist maha paar kilomeetrit enne sihtkohta. 

Käisin uuesti venelannat kontrollimas, hetkel tundub kõik korras olevat. Teine venelanna taas, kes otsustas hauduma hakata, temaga kõik korras ei näi olevat. 

Ta on püsti hull! Ta on istunud juba paar nädalat pesal, mune ma talle ei jäta, sest tibude jaoks on juba liiga hilja. Ometigi ta muudkui istub ning ründab kõiki, kes talle läheneda julgevad (ka teisi kanu) ning karjub kõigi peale. Iga kord kui käin mune võtmas, langen ma taas rünnaku ohvriks, saan sõimu kaela ning vahel vehib ta oma nokaga nii agaralt, et jätab mu käsivarrele sinikaid. Nüüd ta on läinud nii vunki täis, et jookseb suisa pesalt maha ning ründab kuni õue välja! Täiesti segane! 

Puśkini tõu esindajad on nii omaette fruktid, et tegelikult on see paras meelelahutus. Õnneks või kahjuks ei ole mul neid väga palju, 1 kukk ja 5 kana ja sellest täiesti piisab! 

Käisin taas kana kontrollimas ja ta saanud oma muna ära munetud. Ma loodan, et sisemisi kahjustusi ei ole.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Triin H

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Back to top