Algaja maasikakasvataja nopped

Algaja maasikakasvataja nopped

Ma olen täiesti algaja maasikakasvataja. Selliste kogustega tegutsen alles esimest aastat, eelnevalt on olnud ikka väiksemalt. Mingisuguseid teadmisi olen ka noppinud üles:

 – Maasikad tahavad kuni õitsemiseni rohkelt vett, marjade tekkides ja sealt edasi pigem vähem.

 – Maasikaid ei saa istutada teineteisele liiga lähestikku, liiga tihedalt koos taimed loovad soodsa pinna haiguste tekkimisele ja levimisele. Taimede vahe selline 35cm + on väga hea.

 – Maasikad ei taha umbrohtu enda ümber, taas need haigused… 

 – Kõik teised armastavad ka maasikaid ning nad passivad peale kui sina küürutad ühes otsas, siis nemad kukuvad maasikaid pätsama teises otsas. 

 – Kõige lihtsam variant maasikaid kaitsta on kaared ja katteloor, ükski kole lind ei näe, et sul on ilusad maasikad kasvamas ning nad ei tea isegi otsida, maasikad saavad aga rahus ennast sirutada ja kasvada. Erinevad võrgud proovisin ära  – ei sobi suurema ega väiksema silmaga, ikka sunnikud lähevad läbi ning kui halvasti läheb, siis jäävad linnud sinna kinni, teevad endale haiget või surevad. See mulle ei meeldi, sest nemad järgivad ju ainult enda instinkte ning otsivad süüa. 

 – Meil on Sonata sort, soovitan soojalt! Hea magus maitse, suur mari ja vastupidav taim, pidavat olema vastupidavam kui Polka. 

 – Meie maasikad ajavad väga edukalt tütartaimi ning homme hakkangi tegema uut maasikapeenart ning ruumi uute taimede jaoks. Uusi taimi on tulemas hetkel umbes 150. 

Esimene aasta maasikatega on läinud minu arvates täitsa hästi käima, oleme saanud ilusti maitse suhu ning jagunud on ka sügavkülma. Ostsime frigo maasikataimed, ostes ei olnud enamustel ühtegi lehte, ainult juured, maha said nad mai keskel ning kasvama läksid ülimalt hästi ning esimesed marjad saime juuli alguses. Super!

Frigotaimedeks nimetatakse külmhoidlas -1,5…-2℃ juures pikemat või lühemat aega säilitatud maasikataimi.

 

 

 

Triin H

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Back to top