Õhus on kevadet!

Õhus on kevadet!

Meie nooremal kassil pidi olema sel nädalal munadepühad ja lõikuspühad ühes sündmuses. Arvake, kes kohale ei ilmunud?

Täna on taas leivategemise päev, sepikut ja saia ma ei olegi jõudnud sel nädalal teha, õigemini ei kohanud meeleolu ja aeg. Ostsin eile õhtul poest saia, ise kujutasin ette kuidas mu lapsed rebivad saiapakki lahti nagu näljased, kes on pidanud ema tehtud nässe sööma, sest muud ei anta…..Kuid teate, see pakk on siiani avamata! 

Mis minu dieeditamisest on saanud? Pasta on täielikult menüüst väljas, pelmeenid ka, saia ei söö, leiba söön naaatuke ikka (seda umbes kord nädalas 2 viilu), muidugi kõik toit valmib kodus. Üks päev tegin kotlette ning ma lihtsalt ei suuda ütelda ei –  kotlet, või, täistera rukkileib ning värske kuum kohv kõrvale! Kas saab hommik veel ilusamini alata? Putrusid söön ka aegajalt, sest mulle lihtsalt maitsevad pudrud! Suhkrut ma neisse muidugi ei lisa, pole kunagi lisanud.

Minu kahanemine on jätkunud, tagumikust on maha läinud nüüd kokku 9 cm ning keskelt veel paar cm ja ma nüüd tunnen, et midagi nagu oleks maha läinud, see kerge tunne tuli aga juba alguses. Kaalule ma ei ole jõudnud.

Vaatasin täna kasvuhoone olukorra üle ning teate, enne kui ma saan sinna külvata tilli, salatit ja peterselli, pean ma sinna rohima minema. Juba rohetab! Ma tegin enne külmasid kasvuhoone täitsa puhtaks.

Sel aastal panin paprika samamoodi kasvama kui viimati – poest ostetud paprika seemned pudistasin potti. Taimi sain palju ja paprikaid ka. Loodetavasti toimib see ka sel aastal.

Seltsimees Nirk vudas hommikul ringi. Ronis meie oksahunnikusse ning tuli sealt millegagi välja ning kiirustas kiviaia vahele, nii mitu korda. Kaevasin kaamera ja binokli välja, kuid kõik toimus nii kiiresti, et tema suutäit ma ei jõudnudki välja selgitada. Selliste hetkede pärast mulle meeldibki maal elada. Ma ei oskagi seda seletada… Milline privileeg on seda kõike näha! See on võimas!

Aga ma lähen nüüd vuti-tuttide puuri  kasima. Nad on ühed naljaninad, nad ajavad mind nii itsitama! Kui üks kukk seisab keset puuri ja kriuksub ehk kireb rind kummis ees, siis teine kukk ajab meeleheitlikult oma kanadele ligi, kuid mitte ükski kana ei pane teda tähele…. 

Lürbin Katuaba teed.

Armastuse, eluenergia ja stressivastane tee, räägivad, et ka potentsi tõstev tee! Maitselt isegi natuke piprane.

Puru lisada pigem vähem kui rohkem, liiga kange tee on mõru, takune ning värvib kõik punaseks. Võib olla saab teega ka mune värvida? 

 

Triin H

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Back to top