Põllale…

Väljas paugub veel öösiti pakane, kuid mina otsustasin kasvuhoone vaata et täis külvata….Liialdan, keskmise vao külvasin täis. Tomati ja paprika külvasin maha, rukola (mul on seda ka peenras, kuid peenar puha lume all), tilli, jääsalatit ja mida kõike veel… Kui juba  umbrohi kasvuhoones möllab ja petersellil on uued võrsed juba sõrme pikkused, siis saavad seemned ka talveloori all selle natukese külma üle elatud. Kurgiga küll ootan veel. 

Minu kalender annab väga vastuolulist infot. Nimelt – näitab, et 15, 16 ja 17 märts on väga head päevad külvamiseks, kuid käädripäev on teada tuntud oma töökeeluga, et sel päeval külvata ei tohi!

Käädripäev on kirikukalendris Püha Gertrudi (626–659) mälestuspäev. Eesti rahvakalendris vähe tuntud, tähistab kevade algust, põhjatuul ennustab külma ja lumesadu putukarohket suve. Õnneks puhkus läänest! Selle info sain siit.

Mina külvasin, eks näis, sest sel päeval ei tohi ka pesu pesta ega pead kammida – pesin ka pesu ning kammisin pead, asi see siis külvata, eks? 🙂

Järgmised head päevad külvamiseks, kõplamiseks, istutamiseks või muul viisil lehttaimede hooldamiseks on 24, 25 ja 26 märts ehk siis, kui kuu on veemärkides (kalad, vähk, skorpion).

Toitumine on olnud sel nädalal ülimalt lihtne ning mingisuguseid ahaa momente ei ole tulnud. Minuga on lood nõnda, et ma ei suuda olla mitmekülgne inimene, vaid suudan olla loominguline ühekülgselt. Eelmisel nädalal panustasin töösse ning muus mõttes olin puha vaimuvaene.

Täna keerasin smuuti kokku – pett, banaan, maasikad, toored vutimunad, chia-seemned. Lihtne, maitsev ja täitev. 

Reedel ostsime soolatud skumbriat, lihtsalt võrratu! Seemneleiva ja hapukoore-sibulaga lihtsalt võrratu! 

 

Ma olen sel nädalal ka jälginud, kui palju kulub mul aega igapäevaselt lindudele ja loomadele – hetkel koos tittede söötmisega 1 tund hommikul ja teine tund õhtul. Kindlasti saaksin ka kiiremini, kuid ikka tuleb ju nendega ka rääkida, neid sügada ja silma vaadata. Mulle meeldib, et lapsed löövad aktiivselt talitamises kaasa, tihti suisa omaalgatuslikult tulevad appi, ainult harva saan eitava vastuse.  

Vuti-tutid põmmutavad hetkel ülimalt hästi ning munade mägi kasvab, täna saatsin naabritädi munakuhjaga koju, sest me ise ei jaksa nii palju neid süüa. 

Triin H

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Back to top