Tomatos

Kevad on juba uksetaga ning vaikselt hakkan valmistuma aiatöödeks.

Eelmisel aastal oli tomatisaak nigel – tomateid oli väga palju, kuid punaseks ei läinud. Kuna mul on rohelisest kilest kasvuhoone, siis üks tuttav teadis rääkida, et just see ongi põhjus, miks tomatid punaseks ei läinud. Sellel aastal hangin endale läbipaistva kilega kasvuhoone ning jätan selle kasvuhoone kurkidele ja “kabastokkidele”, sest kurkidele meeldis see kasvuhoone väga. 🙂

Mõned algaja ülesnopitud soovitused:

Ärge istutage tomatitaimi liiga lähestikku, päike peab pääsema ligi igalepoole

–  Mittevajalikud kasvud ja lehed tuleb õigeaegselt eemaldada. Mina ikka imetlesin oma lopsakaid tomateid, mahlaseid lehti ning kohe üldse ei tahtnud neid lahke käega kärpida, kuid minu isa ütles, et tomat on nagu umbrohi, kasvab ka ilma lehtedeta. Hakkasin neid siis otsast kärpima ning kui olin lõpule jõudnud, olid mu tomatid täitsa paljad rootsud. Ometigi ei mõjutanud see nende kasvamist, kasvasid jõudsalt edasi.

Kastma peab juuri, mitte lehti

Kergem variant on hankida isetolmlev tomat. Mina ootasin pikisilmi mesilasi ja kui neid ikka ei ilmunud ning tomatid ainult õitsesid ja õitsesid ja vilju netu, hakkasin ise kosjamooriks ning võtsin pintsli kätte ning tolmutasin ringi. Asjal oli mitu positiivset külge – sain lõpuks tomatid kasvama ning naabrimehel oli nalja nabani minu uue ameti tõttu.

Kasvuhoones ei tohi olla väga niiske

Muld vajab kobestamist, seda tööd võib ka väga edukalt delegeerida nt kanadele. Mina pidin siiski nende õiguseid piirama, kuna kobestamise käigus panid nad pintslisse mu paprika ning tärkava chili koos seemnetega. Raudsed leedid!

Triin H

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Back to top