Tśillid muldaaaa!!!

Tśillid muldaaaa!!!

Oh seda rõõmu ja ootusärevust! Pistsin tśillid mulda!

Ideaalne aeg külvamiseks on veebruaris-märtsis, kuid mina pistsin aprilli alguses ja see on ka täiesti sobilik aeg. Leidsin Bauhofist sellised huvitavad kastikesed. Eelmistel aastatel on ikka olnud probleeme, sest kassid on tahtnud hirmsasti teada, mis seal kasti põhjal on või on lihtsalt kast ning ei ole midagi, mis vett peaks kinni või on need nii imelikus mõõdus, et need ei mahu nagu kuskile vms. Selline sobivate mõõtudega, kaane ja põhjaga külvikast on minu majapidamisse ideaalne!

Hetkel läks mulda 10 erinevat sorti, kuid aknalaual kasvab veel 3 erinevat tśillit ja nemad on mul juba mitmeaastased taimed. Tśillid on minul toataimede asemel.

Mis minus suurt elevust tekitab on aga see, et mulda pistsin ma sellised isendid nagu Primo 7POT, Fatalii jigsaw, Naga Morich, Carolina Reaper ja natuke habanerosid.

Eelmisel aastal me kolisime ja ei jõudnudki korralikku põllumaad teha ning olude sunnil pistsin oma tśillid lageda taeva alla ning üllatus oli suur, kui nad siiski jäid ellu ning andsid isegi mõne kauna! Sügisel panin need potti ja tõin tuppa.

Tśillisid on väga palju erinevaid liike, on leebemaid ja on tulisemaid.  Meie oleme jõudnud sinna 10 ja + tasemeni. Ütleme nii, et need tśillid, mis tavapoes müüakse, on meie maitsemeele järgi paprikad.

Teist postitust tśillist saad lugeda siit

Triin H

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Back to top