Tuline!

Ma tühjendasin nädalavahetusel kasvuhoonet ja tõdesin kurvastuseks, et õues on ikka kole niiske ja suurem osa taimedest hallitavad. Tomatid ja kurgid heitsin komposti ja osad tśillitaimed kolisin tuppa ja osad jätsin veel kasvuhoonesse. Need mis veel jäid, mässisin ilusti talveloori sisse ja panin küünlad pidulikult põlema (niiskuse pärast).  Paprikaid sain veel terve pappkasti täie, enamus kahjuks veel rohelised, vast võtavad toas värvi peale. 

Paar tśillitaime on otsustanud puuks sirguda, tüvi on juba parajalt jäme ning pikkust minu jagu ja ma ei teagi kuhu ma need paigutan, arvatavasti osad lähevad vuttilasse, sest seal on nagunii soe, kaks kärbest ühe hoobiga ja osad toon tuppa. 

Kurvastab mind see, et kõik ei jõudnudki valmis saada.  Tõsiselt kurvastab! Milliseid pärleid sealt oleks veel sirgunud. Korjasin suure sületäie ning nüüd ootan, et needki võtaksid värvi peale. 

Ma loodan, et see on võimalik, kuid mulle tundub, et üks taim on löönud üle aisa. Ta nimelt kasvatab täiesti erinevaid kaunu endale selga.

Täiesti erineva kujuga ning üks läheb kollaseks ja teine on stabiilselt roheline. Väiksem on esimesel hetkel mõnusalt magus ning siis jookseb mööda suud laiali, minu arvates mahedama poolne, ei lõika. Samas see teine – esimene hetk paprika mis paprika ja siis lõikab otse kurgust, teravalt. Erinevad maitsed. 

Ja need parempoolsed – nemad on ka ühe taime lapsed. Maitses erilist erinevust ei ole, punane natuke äkilisem kui teine. 

Ehk kas on võimalik, et taimel on erinevast sordist viljad seljas? Pookinud ma teda ei ole, täiesti ise on hakkama saanud. 

 

ps. Täna sain vuttidele joogisüsteemi ka valmis ehitatud ning nüüd näeb vutindus välja juba nagu päris. Kunagi nad ei meeldinud mulle, kuid nad on ikka nii armsad pihutäied! 

 

Triin H

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Back to top