Huviringid maal

Huviringid maal

Nagu te teate, elame me maal. Mitte üüratult kaugel linnast, kuid siiski nii kaugel, et kilomeetreid tuleb ühel suunal üle poolesaja. Praeguste kütusehindade juures ei huvita väga kuhugi minna ka, Ahoi valitsus! Masendav, et meil on tõesti selline valitsus, kes on nii eluvõõrad, kamp tõsiseid lellikuid, kes otsivad meeleheitlikult lolle enda seast. Oh ei, aega ei ole tegeleda päris eluga, vaid nüüd tuleb see kõige lollim erakond ja saadik üles leida, võtku mis võtab…. Maaseendav! 

No aga ma ei tahtnud sellest rääkida, tahtsin rääkida laste huviringidest. Siin maal on neid niigi vähe ning mina tunnen, et mu lastele ei piisa ainult 1 huviringist, neid võiks olla nädalas ikka rohkem kui 1. Õnneks on meile sobivaid trenne-ringe 20km raadiuses 3, kahjuks on need kõik esmaspäeval ja kolmapäeval. Pill hakkab kell 17 ning korvpall 17.30. Käi kuidas tahad ja jaga ennast kuidas tahad…..Õnneks jalgpall on kooli juures ning see on läbi juba kella 16.15ks. 

Jalgpallist üksi on liiga vähe, korvpall segab pilli, korvpall ja jalgpall on just sobiv koormus (jah ma olen arvamusel, et lapsed liiguvad häbiväärselt vähe ja kehalise tunde on koolis liiga vähe!), kuid pilli tahame ka! Mitte kuidagi ei anna kellegagi rääkida. 

Samas ei ole võimalik neid sõidutada mitu korda nädalas kaugemale ka, siis ei jõuaks enam majapidamist üleval pidada ning väljaminekud oleks meeletud ja see ringi tossutamine oleks kohutav! Kolime linna? Ei, aitäh!

Jah, ma tean, et kõigile ei saa kõik sobida, kuid siin on see valikuvõimalus niigi limiteeritud, et äkki võiks?

Ja ei, lapsele ei ole hetkel see liig, kui see mõte nüüd käis läbi pea. Koolis käib veel nii, et õppima väga ei pea ja hinded on vägagi korras. Teine laps pillis ei käi ja peale lasteaeda jagub tal ka energiat.

Minu tuttav ikka korrutab, et vanemad peavad ise ka aktiivsed olema. Tõsi, kuid kui ma nüüd enda kannalt seda vaatan, siis võiksin ma õpetada arvutit või küpsetamist, kuid esimene on taas istuv harrastus ja teiseks ei ole siin ruume. Jah, mul on plaanis see mu köögis korraldada, kuid see on jälle meie kodukohast kaugemal. 

Aga ega muud üle jää, kui keegi tuleb ära moosida… teisele ajale. 

Pildil on minu Oliver. Soojustasime kanala katust ning sellise ilusa ilmaga, eemal kisast-kärast tulevad lihtsalt selliseid hetked, mil lihtsalt kuulad vaikust ja mõtled. 

Triin H

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Back to top