Jutuvada

Jutuvada

Sajab ja sajab. Ometigi saime eile tehtud eeskoja põhja ning venitatud trepi teise kohta. Nüüd unustame me kõik kordamööda ära, et meil ei ole õueuksest väljudes treppi, vaid on auk ning astume pidevalt auku. 

Isadepäevaks meisterdas Oliver issile ilusa kaardi, Gabriel valmistas meile uhke hommikusöögi ning ühiselt kinkisime issile uue parfüümi.

Puhastasin eile mitu(kümmend) meetrit lambasoolt, ma isegi ei tea mitu meetrit, kuid piisavalt, seda oli ikka palju. Viimati puhastasin ma soolt aastaid-aastaid tagasi ning nüüd näis see võtvat kohmetult palju aega. Aga hakkama ma sain ning sain isegi sooli lõhkumata pööratud need pahupidi. Seda kõike tegin ma meie duśiruumis, sest abikaasat ajas see soolikate nägemine hirmsasti öökima. Meil on plaanis teha ise vorsti, sellist mõnusalt tulist ning maitseküllast vorsti. 

Panime liha ka marinaadi, teeme lambalihaśaślõkki. 

Mina soovitan osta kõik lihad, kui ainult võimalik, väikestelt tootjatelt/kasvatajatelt! Sellel on mitu head põhjust. Loomi/linde koheldakse paremini, nad elavad õnnelikumat elu ning ka tapmine on nii kiire, et loom/lind ei jõua stressi minna, teda ei solgutata ringi. Vabandan, kui nüüd kellegi öökima ajan, kuid fakt on fakt. 

Lambalihale tuleb villa maiste juurde stressist. Kui loom on stressis, siis hakkab keha tootma stressihormooni ja lihal ongi villa maitse juures! Ei pruugi olla vana loom. 

Heal, kvaliteetsel ja stressivabal värskel lambalihal ei olegi mingit lõhna, ei ole ka mingit iseloomulikku spetsiifilist lõhna (nagu mõned väidavad), vaid lihal on värske, puhas liha lõhn. 

Kui võimalik, siis ostamegi terve lihakeha korraga, jälle mitu head külge – kokkuvõttes tuleb kilohind soodsam, lihakehast saab oi kui palju erinevaid toite ning boonusena veel kvaliteetset puljongit ning nt meie pere on tänu sellele õppinud  toitu rohkem hindama ja austama. Kui loom juba sureb meie pärast, siis peame teda austama ning kasutama kõik võimalikud osad ära.  

Eelmisel nädalal ma vihastasin, kohe tõsiselt ja kogu hingest. Vihastasin, solvusin, vihastasin. Ma tõsiselt ei ole kohanud kuskil nii ebaviisakaid inimesi kui siin Eestis. Inimesi, kellel puudub filter, kes ligunevad mingis teistele nähtamatus eneseimetluse leemes ning kuulutavad enda tõde ja õigust nii kuis jaksavad. Sellest oli ka minu eelmine postitus. Kirjutasin uue vahutava postituse ka valmis, kuid siis kustutasin ära. Sain ennast välja vahutatud ja tühjagi ma sellistele tühistele inimestele ennast liigselt kulutan!  

 

Pildil Milla ja Sammal. 

 

 

  

 

 

 

 

Triin H

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Back to top