Kaalujutud

Kaalujutud

Seisin eelmisel nädalal kaalul ja sa pühade meie, olen mina alles viimase 1,5 aastaga kasvanud! Suisa 5 kilo on tulnud juurde. Ausalt, mina süüdistan selles naabrinaist, tema tõi mulle enda imemaitsevat leiba ja mina sõin enda kõhu leivast ja hallitusjuustust haigeks ning sealt sai alguse tõeline leivahullus ja nii see lumepall veerema läks….

Ja oma väikese kasvu kohta söön ma palju, umbes nagu üks keskmine Eesti mees. Õnneks ma väga suur koguja ei ole, vähemalt kunagi ei olnud. Aastatega on aga hakanud välja lööma mingit sorti ealised muutused ja kõiksugu hõrgutised on hakanud külge jääma. Kahjuks ei kogune need ülejäägid sinna kuhu võiks, vaid kogunevad tasaselt kõikjale ja ausalt, natuke raske on ja mulle ei meeldi kui tunne on lohisev ja raske. 

Igatahes alustasin ma eile Atkinsi dieediga ning ma tõotasin endale pühalikult, et ma vabanen üleliigsest ja soovin, et riided tunduksid taas seljas minu riietena (vot ei osta suuremaid riideid). Mul on abiks ka sammulugeja (mis on küll lapse oma, jõuluvana tõi, kuid see pidavat käe peal ahistama, just nagu mind ahistavad minu riided), mille ma siis temalt krabasin kohe endale, et sotti saada kui palju ma ööpäevas üldse ringi sammun. 

Õnneks ütlevad erinevad kalkulaatorid mulle, et ma olen siiski veel täiesti normaalkaalus (mis teeb asja kergemaks), seega ma loodan püsida järjekindalana ja vältida hõrgutiste ja naabrinaiste võrku langemist! Hea ja päris toit lihtsalt ON see minu asi ja loomulikult vitsutan toitu võrdselt keskmise Eesti mehega! Proovisin koguseid vähendada, kuid ei mõiganud, ju siis 40-ndates ainevahetus muutub ja kõik hea korraga sobib minu kehale nii hästi, et ta soovib selle kõik endale hoida!

Samme koguneb ka täiesti normaalselt, nt täna kella 10.30-ks oli mul juba maha tammutud 4273 sammu. 

Ma ei ole mingi kärbeskaalu jahtija, lihtsalt ma arvan, et igal inimesel on see oma vorm ja kaalunumber, milles ta ennast hästi tunneb. Ja mina tunnen ennast praegusest – 5 kg kergemana hästi. 

Ja ega see Atkins midagi eriliselt hullu ole, tundub nagu täiesti tavaline minu menüü, lihtsalt natuke raske on leivast, saiast ja pastast hoiduda, magus mind ei huvita. 

Aga näis näis… 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Triin H

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Back to top