Karjakopli asemel tikutops ja kohustuslikud sõõrikud

Karjakopli asemel tikutops ja kohustuslikud sõõrikud

Kui suured köögid teil on? Mul on selline tikutopsi mõõtu ja lootsin, et uute kappidega tekib tikutopsi asemele karjakoppel, kuid ma olengi ju nii naiivne…

Ma olen kenasti sorteerinud kõik vajaliku ja ebavajaliku ning kappidesse paigutanud ainult vajaliku, kuid mul on ootamas ikka veel 3 kastitäit tavaari kuhugi paigutamiseks, terve ampluaa nugasid ning pildil on nt ainult väike osa minu küpsetusasjadest. Nagu tõsiselt, kuhu ma selle kõik paigutan?

Pühapäeval peaksid kooruma vutid, panin masinasse külmkapist võetud munad ning umbes nädal tagasi valgustasin ma kõik munad läbi, ma muudkui valgustasin ja valgustasin ja mitte üheski ei olnud elu! Ahastus tuli peale, kuid umbes 40nenda muna juures nägin elu! Kui olin lõpuni jõudnud, siis elu oli sees 23 munal. Asi seegi! Ma ei ole mitte kunagi vutimune inkubeerinud. Nüüd hoian hinge kinni ning jõllitan läbi klaasi, et näha mingitki liikumist! Palun!

Meie tibud elavad ikka veel köögis, sest öösiti on olnud veel päris külm ning meie kanalas ei ole just troopilised temperatuurid. On küll hirmsasti koristamist nende järgi, kuid tänu sellele on nendest tulnud sellised väikesed pailapsed. Neile meeldib lähedus ning paid.

Täna pöörasin sellele täiesti kogemata tähelepanu kui hommikukohvi juues pistsin sõrmed puuri ja terve kari ründas taas paisid nuruma ja ma hakkasin taas neile tibutibu-laulu laulma (täiesti viisitu jorisemine).

Homme läheme uute kanade järele, nõudlus on suurem kui mu kanad suudavad pakkuda.

Tänase sõõrikutaigna tegin selle retsepti järgi, tegin kahekordse koguse, hetkel veel on kerkimise faasis.

2 dl käesooja piima

2 tl (riivi) kuivpärmi

8 dl nisujahu

4 sl suhkrut

70 g võid või margariini (100 tundus tarbetu)

2 kanamuna või 1 suur kanamuna

1 tl jahvatatud kardemoni

Taigna segasin kokku ning jätsin omaette tundideks kerkima (kanalat ehitasime). Sõõrikute vormimiseks kasutasin klaasi ja pritsikoti otsikut.

Ahju minnes pintseldasin õliga ning ahjust võttes siis juba võiga. Küpsetasin pöördõhuga 185 kraadis….15 minutit (see kellaaeg on natuke kõikuv) ehk see minu tavaline – kuniks sõõrikud on valmis ja pealt ilusad pruunid.

Kui ma olin need ahjust välja võtnud, siis pintseldasin need võiga üle, kui või oli sisse imbunud, siis enne suhkrusse kastmist pintseldasin need veelkord üle. Nii jääb tulemus äärmiselt suussulav! Mitte selline “sai”, vaid lihtsalt suurepärane! 🙂

Kuidas teil läheb?

Triin H

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Back to top