Kaunist sügise algust!

Kaunist sügise algust!

Juhtus nii, et mina läksin ka sügisest taaskord kooli! See on naljakas, kuidas keskeas lööb pildi selgeks ja sihi silme ette ning see rada, mida mööda käia tundub nii loogiline ja sujuv, et muudkui aga kulge!

Õpin oma kokk tase 4 peale veel toitumisnõustajaks. Mulle hakkasid meeldima excelid ja tunnistused! Tegelikult minu elu on pöörelnud ühel või teisel moel alati toidu ümber, kuid olen aru saanud, et lihtsalt maitsev toit ei ole piisav, meie maitseeelistusi võivad mõjutada väga paljud asjad ning vahel on nii, et see mis on maitsev, ei pruugi olla vajalik ega isegi söögikõlblik. Oluline on ka see millest see koosneb. Mulle meeldib harutada toit lahti, et see siis uuesti kokku panna parimas versioonis.

Ma olen alati olnud saledamapoolne, aegajalt kosunud ja siis taas alla võtnud, olen söönud ehk täpsemalt olen saanud süüa liitrite kaupa jäätist, terveid suuri torte (Heikky ei ole saanud isegi mitte nuusutada või kahvlit tordi poole liigutada) ja ma olen ikka püsinud saledana. Siis juhtus koroona ja keskiga korraga ning juulis tehtud fotot vaadates mõtlesin, et tule taevas appi… see ei ole mina! Ma ei ole saleduse kummardaja, kuid kui sa harjud olema ühes kehas, siis muutunud kehaga lihtsalt ei oska olla, ma isegi ei teadnud mida selga panna, ma ei olnud kodus. Nooremana piisas, no mis nooremana, veel paar aastat tagasi sellest, et ma liikusin ja sõin mida tahtsin. Nüüd aga – ei aidanud 10 000 sammu päevas, ega 20 000 sammu, ega ka 30 000 sammu päevas. Söömise muutmine aitas. Väikesed ümberkorraldused ja ma olen saanud vähem kui 2 kuuga 7kg maha. Julgen väita, et 40+ eas keha lihtsalt muutub, ei kogu kergemini nagu väidetakse, vaid on tõestatud, et muutuvad meie vajadused, toidusedelit peab muutma.

Minule isiklikult olulised teemad ongi meie, keskealised. Kuidas meie vajadused muutuvad ja kuidas nendega kohaneda. Teine huvitav teema on koolitoit, on ülioluline koolitoidu koostumus, et see toidaks ka meie laste aju, mitte ainult kõhtu. Sale ei ole reegel. Nagu üteldakse, siis igaühele oma. Kõige olulisem on tunda ennast hästi ja kõige A ja O on olla terve, rahulolev ja tasakaalus.

Meie bakterid peavad olema tasakaalus, üteldakse ju, et meie soolestik on meie teine aju. Milliseid baktereid me toidame? Meie ajutegevus peegeldub meie sooltes ja meie sooletegevus mõjutab meie peas toimuvat.

Ma olen nii elevil! 😀

Triin H

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Back to top