Kiivitajad on tagasi, kevad veel mitte!

Kiivitajad on tagasi, kevad veel mitte!

Kiivitajad on tagasi! Laupäeval nägin ühte üle lendamas ning eile oli juba kuulda ka hõiskeid! Minu arvates kiivitaja ei karju kiledalt, vaid neil on mõnus piiksu mänguasja meenutav hääl. Sumedatel suveõhtutel on nii vahva neid põllul tegutsemas vaadata ning kuulata nende hõiskeid. Nad on tõeliselt armsad piiksupallid! 

Ja meie sookured on tagasi!

Karulauku me ei leidnudki üles, kuid nurmenukud ja metssibul e. rohulauk on ilusti ninad välja sirutanud! Eelmisel aastal istutasin kolme kohta karulauku, võib olla, et need ei lähegi sel aastal kasvama, võib olla, et tärkavad veel. 

Kevad? Meil on täna igatahes kergekujuline lumetorm. Aastataguste piltidega võrreldes valitseb meil hetkel veel südatalv. Aasta tagasi ei olnud meil lume raasugi, oli küll külm, kuid kuiv.

Meie metsalinnud söövad nii palju, et vaikselt hakkab tekkima munemiskohustus… Tegelikult ma ei tea kui palju linde meil päeva jooksul läbi käib, igatahes söövad nad päevas 5 pallikest linnutoitu (450g) + pekk (talve jooksul on kulunud umbes 2+kg) + mõni pihutäis seemneid per päev. Täitsa arvestatavalt ma ütleks!

Kosmosemutt minus sai taas väikese üledoosi “inimlikkusest”. Ma olen silmini tüdinenud kastitamisest, eelarvamustest ja alahindamistest! Kui inimesel on luud käes, ei ole ta automaatselt koristaja! Kui inimene töötab kassas, ei ole ta automaatselt loll! Kui inimene sõidab uhke autoga ringi, ei ole ta automaatselt rikas! Kui inimesel on hunnik diplomeid, ei ole ta automaatselt tark! Kui inimene on hea, ei ole ta automaatselt naiivne! Kui inimene on pikk, ei ole ta automaatselt korvpallur! Kui inimene on pikali maas, ei ole ta automaatselt joodik! Võin jätkata lõputult!

Milleks pidevalt mõõta ja hinnata, kastitada? Milleks seda on vaja? Pidevalt teiste seljas tampida ja kõri kallal olla? 

Silma jäi ka üks artikkel, milles kirjutati, et söögikoha töötaja aitas eakal kliendil toitu tükeldada. Sadamiljontriljon jagamist, laiki ja ülistust…. Kas tõesti täiesti iseenesestmõistetavad asjad on muutunud harulduseks? See on lihtsalt kurb.

Vot ja mis veel tuli meelde metsalindude toitmisest! Parem hilja kui mitte keegi, eks…. Kui minagi sain kuulda, et mida ma neid linde nii vara toidan, nõnda jäävad nad laisaks ning ei oskagi ise toitu hankida, ikka ja ainult külmal ajal toidetakse linde, siis nii see EI OLE.

Justnimelt hakatakse linde toitma enne suuri külmasid. Nõnda nad teavad juba varakult, kus suurte külmade ajal söögipoolist leidub! Kui juba alustate toitmisega, siis tuleb ka kevadeni välja toita, eks? 

Triin H

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Back to top