Kui kuidagi ei saa, siis kuidagi ikka saab!

Kui kuidagi ei saa, siis kuidagi ikka saab!

Täna on inkubeerimise kuues päev. Enamustel munadel on kenasti loode sees ning arenenud on vereringe.

Mul on paanika üle läinud, koonerdatud on ka omajagu ning kõik plaanid on tehtud ringi. Kõik kohad aga karjuvad raha järele – killustikku on vaja igale poole, lüpsimaja vundament on vaja teha, remont on vaja lõpetada, võsa on vaja maha võtta ning koos juurtega välja kiskuda, kamin on vaja vahetada, kraave on vaja kaevata, mulda on vaja osta…. põhjatu nimekiri. Kuid küll me hakkama saame, kui kuidagi ei saa, siis kuidagi ikka saab!

Lõin pügamismasinale hääled sisse, võtsime enne Rolandit käe harjutamiseks 5miinust ette, ta on pisike ning ma lootsin, et temaga ma saan kenasti harjutatud. Vanem poeg hoidis teda istuli ning mina pügasin. Esimene kints läks kenasti, kuid mina aru ei saa, KUIDAS meie lambad suudavad vehkida nagu tuuleveskid, isegi istudes! Tänu sellele lõikasin ma 5miinusel pea jala maha! Ja seniks kui ma toast rohtu tõin, oli mul juba masinaga pügamise isu üle läinud. Tegelikult tuli ainult väike haavake, kuid edasi pügasin ma kääridega. Polnudki muud vaja, kui panna teradega ämber ette ning polnud vaja ei kinni hoida ega midagi, püsis rahulikult paigal.

Aga ma ikkagi jätkan masinaga harjutamist, kuid mulle see väänamine ei sobi ning ma avastasin, et väga paljud pügavad oma loomi kui nad on püsti. See tundub mulle kuidagi leebema variandina.

See koduõpe! See sisaldab küll palju tänitamist ja korrutamist, kuid midagi ülejõukäivat ei ole.

Hakkasin mingi päev mõtisklema, et mis asi see lojaalsus on. Kas teisel inimesel on õigus nõuda sinult lojaalsust? Midagi vastu andmata. Minu arvates on see absurdne. Tööandjale ma müün enda lojaalsust, aega ja oskusi. Kui midagi enam vastu ei saa, siis see pole enam müük st. pole enam tehingut. Sama on ju inimsuhetes, kui sinu lojaalsust kuritarvitatakse, siis on ju idiootne olla sinisilmselt edasi lojaalne? Alati peab olema kahepoolne kasu, või? Kui mõelda ainult materiaalsest küljest, siis kui ma seda lauale panna ei saa, sellega arveid maksta ei saa või puudub tulevik, siis mind ei huvita.

Minu arvates mitte kunagi ei saa teiselt NÕUDA ei lojaalsust, sõprust, austust, headust, armastust ega miskit muudki. See tuleb välja teenida.

Aga ma lähen toon puid tuppa, lund lappab kahte lehte…

Triin H

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Back to top