Külmunud torud

Millega olen mina sisustanud oma viimaseid päevi? No ikka külmunud torudega!

Võtsime ette küttekaabli vahetamise kunagi enne külmi. Torudes oli meil 4 meetrine, kuid mõtlesin, et pikem ikka parem ja kindlam ning ostsime 25 meetrise. Selge, otsustatud, ostetud, tehtud. 1 päeva pidas vastu ja siis hakkas veeautomaat trallima. No ei pea enam vett, ükski liitmik läbi ei lasnud, seega arvasin, et automaadis viga. No mis muud, uuesti poodi, uue masina järele.

Vahetatud, 1 päev töötas ja trall jätkus sealt, kus pooleli jäi, vett ei pea.

Selge – ju on siis maa sees toru katki läinud, kuigi ma ei mõista kuidas! Sammud uuesti poe poole ja uue toru järele. Kõik liitmikud uuesti lahti, jupid kokku ja tehtud.

Vau! Nüüd pidas! Vesi pidas, miski ära ei külmunud, kõik oli vahva ja tore, pesumasin ja nõudepesumasin uugasid rõõmust, kuniks esmaspäevani. Hommikul teeb kaasa kraani lahti ja pobiseb, et vett ei tule. Mis mõttes ei tule?!
Lähemal uurimisel selgus, et ei tule jah ning pump uugab, kuid rõhku ei tõsta. Tõsiselt – MIS MÕTTES?!

Kuna meil on ju küttekaabel, siis kahtlustasin kohe, et ju on kaevu juures midagi külmunud, öösel oli külm ka. Kiskusin kõik lahti, kuid kus ei ole külmunud, on kaevu juures!

Meil on ju UUS küttekaabel, äkki on siis põhjaklapp? Ei, ei olnud.

Kuniks ma jõudsin siis küttekaablini…. See, mis oli jääs, oli meie UUE ja KALLI küttekaabliga toru! Nagu kuradi kurat, ausalt! Uus kaabel on andnud saba!

Helistasin poodi, kust kaabli ostsin, kuid vastuseks sain, et helistage otse tootjale….. möh?

Mul on pumbas kinni kaabel, toru läheb õue ja seal sees on kaabel, mitte ühtegi liitmiku ei ole võimalik avada, mitte midagi ei ole võimalik liigutada, sest see kõik on nagu kivi, mida hoiab kaabel koos! Ma ei saa ei toru ega kaablit kätte! Aga vett on ju vaja!

Taaskord – seadsin sammud nüüd juba teise poodi, ostsin uue toru, liitmikud ja kaabli ning kogu trall algas uuesti. Kõik lahti, osad kokku, veega mängimine siia ja sinna ning rõhk üles.

Panin pumba peale, jess! Rõhk tõuseb ja vesi peab. Mis muud, kui masinad peale ning hetkeks kergendatult hingama…. Kuniks…..

Tõusis kõik rokavesi kraanikausist ülesse, sest selle mitmepäevase tralli peale olid rokavee torud ära külmunud ja veel polnud kuhugi suunduda!

Halleluuja ja jackpot korraga!

Hetkel on asi nii kaugel, et sai suunatud reovesi ümber, ikka kakatünni, kuid see on ajutine lahendus.

Ma joon hommikukohvi, söön oma ahjujuustusaia ja mõtlen mida kuradit ma teen….Pesumasin vähemalt peseb, kuid nõudepesumasin on häiritud sellest trallist ja ei tee muud, kui ainult uriseb…..

Triin H

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Back to top