Ma olen naine, MAANAINE

Ma ei ole väga süvenenud, kuid blogides või instagramis või facebookis kerkis teema, kes kelle ilusaks olemise peaks kinni maksma, kas naine, mees, pooleks või osadena. Keerutasin täna hommikul facebooki ja selles blogide grupis jäi silma selleteemaline postitus ja seal oli üks sõna, mis minus ikka ja jälle tekitab küsimusi.

Jaa, ma saan aru ilust, raha kulutamisest, kulude ja tulude jagamisest, kuid ma ei saa aru sellest maanaise kinnistunud kujundist, mida kistakse hoolitsetud naise vastandina pidevalt välja. Maanaine on justkui mingi kole, hoolitsemata, inetu jobu, kes ei tea auväärt linnapreilide elust midagi.

Täiesti ausalt – piirid on valla, kas tõesti reisides mööda suuuuuurt ja laia maailma ei jõua ikka veel kohale see, et Eesti on maailma mastaabis tillukene külakene, kus linnad on pigem külade mõõtu ja tegelikult ei eksisteeri minu arvates siin väga sügavaid ja tõsiseid piire. Sõidad 10 minutit ja oledki linnast väljas, maal, seal kus need maanaised elavad.

Mina olen maanaine. Mul on auto. Sõidan 30 minutit ja olen väikelinnas, sõidan 60 minutit ja olen natuke suuremas linnas.

Meil on internet. Ma valdan keeli. Olen päris hea sõber härra Googlega. Leian endale sobiva śampooni ja kreemi. Juukseid kammin ka ikka, vahel jääb vahele, kuid…

Võib olla kõlab uskumatuna, kuid meil siin maal on ka juuksur, küünetehnik ja advokaat. Ja kui ma sõidan 30 minutit, siis seal on kohe mitu juuksurit, küünetehnikut ja advokaati. Kui ma sõidan 60 minutit, siis sealt leiab juba korda sada kõike.

Kas naine on aksessuaar? Kas on vanamoeline eeldada, et mees maksab kõik kinni? Oma 42 eluaasta ja 21 kooselu/abieluaastaga leian ma, et issanda loomaaed on suur ja kirju ning iga pott leiab oma kaane. Kui sa midagi otsid, siis sa selle ka ükskord leiad, eks?

Kuigi kuigi, kui nüüd puhtalt koolis toimetamise põhjal võtta, siis ei leia mina küll mitte kunagi õiget kaant, pidevalt valin vale kaane…. täpsustan – mul on sihikul peakoka kutsetunnistus.

Elus tuleb ette hetki, kus üks maksab rohkem, kus teine pool maksab rohkem, hetki, mil mõlemad maksavad. Ja kui tundub, et elu on nii, siis itsitab elu pihku ja näitab, et on hoopis naa.

No aga kurat seda teab. Võib olla meil siin maal on teisiti….

Tegelt ma põletasin paar ndl tagasi oma sõrmed, üleeile lõi naha lahti ja nüüd on mul 5 sõrme millel nahk lipendab ja kuuenda sõrme ma lihtsalt kogemata tõmbasin fileerimisnoaga lõhki… nii et mul natuke valus ja raske tippida…. 🙂

See on täitsa minu nahk, endine nahk, see lihtsalt lipendab.

Triin H

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Back to top