Mina üllatus-õuduse segasena:”Mis piknik?!”

Mina üllatus-õuduse segasena:”Mis piknik?!”

Nagu te kõik teate, on kevad koolis ja lasteaias täis igatsugu vajalikke ja mittevajalikke pidusid, sündmusi, koos olekuid ja ka palju vajalikke ja mittevajalikke väljaminekuid jne.

Arvake, kas maal on kevad kiire aeg? Arvake, kas ma vaimustun nt 2 tundi kestvast koosolekust teemal, kas köögitädi on nõus meile koogi tegema või ei ole? Kas me ostame õhupallid aliexpressist või ei? Ma nüüd vabandan sügavalt, kuid jah….. Ma ei poolda õhupalle ja ma ei poolda õhupallide tellimist Hiinast! Ma ei poolda õhupallide loodusesse päästmist isegi lasteaia lõpetamise puhul, a la üks etapp on läbi ja päästame selle õhupalli näol taevasse! See on vastutustundetu! Ja ma tõesti mõistan, et mõnda riivab selline kriitika, kuid minul on ka õigus arvamusele, eks? Kui ühtepidi on õigus midagi arvata, siis on ka teistpidi õigus arvata.

Ma tean, tean tean tean, et me kõik jaotame oma aega enda äranägemise järgi ja meil on erinevad prioriteedid ning ma kahjuks ei saa jaotada seda nii, nagu teevad inimesed, kes elavad korteris või majas nagu korteris. Ma teen seda ikka enda äranägemise järgi ja see lihtsalt on nii, et see erineb nii palju.

Ehk täna hommikune vestlus abikaasaga. Üks lapsevanem kirjutas, et näeme kolmapäeval piknikul ning meis tekkis õudus, et mis piknik!??! Kolmapäev pidi olema ju vaba kõiksugu lasteaia ja kooli sündmustest! Kolmapäeva õhtul tuleb meile augustaja, kes aitab meil panna kõikidele kitsedele ja lammastele kõrvarõngad ära, sest kuigi on mul kõik loomad prias arvel ja kõrvarõngad riiulis, siis ei ole neid numbreid reaalselt kõrvas. Kui keegi aga kaebama läheb, siis võib saada trahvi, seega on meil plaanis kolmapäeva õhtu sisustada augustamisega!

Kõigele lisaks on mul 2 kitse lüpsta ja ma lihtsalt ei jõua seda muul ajal teha kui õhtul! Kõlab jah nõmedalt, et ma pean lüpsma oma 2 kitse, kuid tead, elu on! Ja nagu ma olen, teen alati mitut asja korraga ning enda graafiku alusel.

Alles algajad lüpstavad on natuke tõrksad ka, nad ei tule lüpsile üks-kaks kutsumise peale. Nt Risottot oleme me ikka päevi ajanud taga, keelitanud ja mida iganes umbes 30minutist tunnini, enne kui me üldse ta lüpsiplatsile saame. Lüpsmine ise kestab 20-30 minutit ja ma ei lüpsa masinat, vaid elusolendit, seega peab temaga rääkima, patsutama ja maiust andma. Soolikas viskas alguses järjekindlalt lüpsiplatsil lihtsalt maoli maha ja kõik, lüpsa kuidas tahad.

Ja üldse – mulle ei meeldi kiirustamine, siis läheb kõik kuidagi rapsimiseks kätte ära. Samas kui ma vaatan seda nädalat, siis ajab natuke paanikasse, sest sisustatud on see sisukalt.

All täitsa suvaline pilt kickpoksist ja üleval pilt kirbuka saagist – täitsa uued Ruby Shoo kingad ja maksid uhked 1 euro. 🙂

Triin H

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Back to top