Mu nägu kõlab tuttavalt…

Mu nägu kõlab tuttavalt…

Esimese raseduse ajal tulid mulle näkku pigmendilaigud, ma olen nendega elanud 11 aastat. Alguses ei olnudki väga hull, väikesed laigud olid ainult põskedel. Siis tuli akne. Kõik punnide armid muutusid pigmendilaikudeks. 

Aknest sain jagu kui esimene laps oli mõne aastane, õigemini hakkasin siis aktiivselt sellega võitlema ning täitsa lahti sain ma aknest kui teine laps ilmutas oma tulekust.

Midagi väga hullu ei olnud, kuid alati oli see mõni punn näos ning see kõik muutus koledateks pruunideks laikudeks. 

Kuulsin igasuguseid soovitusi, nõuandeid jne.  Üldine soovitus oli, et ära ole päikese käes! See muudab laigud veel tumedamaks. Kõik teadsid rääkida, et just selle pärast ongi mul näos koledad laigud, et ma ei ole kasutanud päikese eest kaitset. Teised aga soovitasid, et mine päikese kätte, siis saad aknest lahti. Mina aga olin ka talvel laiguline ning mulle tundus, et päevitunud näos ei olnud neid laike kohe väga märgatagi, päikese eest kaitsesin ka ennast. 

Proovisin ka läbi kõik saadaolevad kreemid mis pidid valgendama, muutma heledamaks, pleegitama ja mida kõike. Mitte ükski ei teinud seda, mida lubati.

Sain kuulda ka ebaviisakusi ja mõnele ei osanud kohe vastatagi. Leidub igasuguseid, ma ei saa sellistest aru kellel puudub igasugune filter, kui midagi ei tea, siis ole vait ja uuri järele. 

Vahel olin väga õnnetu, tundus, et mitte miski ei aita. Ostsin endale spets jumestukreeme, mis peitsid mu laigud ära. Siiski ei olnud see minu arvates hea lahendus. See mätserdamine ning raskus näos. Mingi aeg olin ma ikka väga laiguline, pigmendilaigud olid põskedel, kulmude ülevalpool, ülahuule üleval, lõual. 

Eelmiseks suveks olid jäänud laigud ainult põskedele, muud olid kuhugi hajunud. Ometigi olid põskedel veel suured laigud ning ma mäletan veel kuidas keegi küsis, et mis koledad laigud su põskedel on. 

Sel aastal on järele jäänud väga väga vähe ning neid tegelikult enam ei märkagi, natuke põskedel veel on.

Mis on siis muutunud viimase 1-2 aasta jooksul?

  • Ma ei ole kasutanud kõvasti üle aasta näokreemi. Kasutan looduslikku kraami – kookosõli, head oliiviõli või kanepiõli.
  • Ma ei kasuta enam jumestuskreeme ega puudrit ega muid peitvaid ja toonivaid kreeme.
  • Ma kuputan regulaarselt! Kasutan näokuppu ja silmakuppu ja ostsin siit. Kuputamiseks kasutan kookosõli. Kuppudest ei oodanudki ma, et need teevad mu nooreks ja siledaks, vaid ootasin, et nad peletavad mu laike. Saan tuleval aastal 40 ja ma arvan, et ma olen täitsa piisavalt sile. Kupud puhastavad ja koorivad ka nahka! 
  • Kasutan mõne korra kuus koorivat maski soodast ja kookosõlist. 1 tl kookosõli ja 2 tl soodat, sega ära, määri ringjate liigutustega näole ja kaelale, anna natuke olla ja pese maha. 
  • Teen aegajalt meemaske. Puhas mesi näkku, annan olla 15-20min ja pesen maha. Poes müüakse päris palju mett, millest õietolm välja filtreeritud, kuid õietolm ongi see kõige tervislikum osa meest. 
  • Ma ei kasuta enam päikesekreeme. Mitte keegi ei tea (ei tea ka arstid) kuidas mõjuvad koos need sada erinevat kreemi mis näole ja kehale pidevalt määritakse ja veel päikese käes. Ma ei lesi ka päikese käes, selleks ei ole aega. Õues liigun palju, kuid ei päevita.
  • Suhkrut ka enam väga ei söö ehk siis kooke ja komme. Peidetud suhkruid me ei söö, sest me ei osta pool- ega  valmistooteid. 

Tänaseks olen saavutan sellise tulemuse nagu all piltidel. Tõstsin umbes kuu tagasi mehe vanast telefonist vanu pilte pilve ning leidsin enda pildi, kus ma olen ikka väga laiguline. Praegu ma seda ei leidnud, kui üles leian, panen selle ka siia. 

 

   

Mina kuputan ennast nõnda nagu pildil.

 Selle leidsin pinterestist. 

 

Triin H

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Back to top