Tuul ja kõrvitsa-läätsesupp

Tuul ja kõrvitsa-läätsesupp

Milline tuul! Meil ei sadanud ei lörtsi ega lund, kuid tormas nigu segane! Me olime terve öö elektrita. Ega see väga oleks seganud, kuid lapse toa kütmine toimub elektriga ja ma kartsin, et tal hakkab külm. Õnneks vist ei hakanud, sest ta oli hommikul minu peale suisa pahane, kui ma teda tekikuhja alla üritasin matta….

Ma olin nii kindel, et lollid kuked ei muutu! Samuti olen ma kuulnud, et lollidele kukkedele mõjub ainult kirves! Kuid teate mida? Meie loll kukk on muutunud! Juba miskit paar kuud tagasi tegi meie loll kukk kannapöörde ning muutus heakeseks. Lihtsalt lambist enam ei rünnanud, käitub täiesti adekvaatselt ning nüüd viimase nädala magab oma ööuned umbes igal teisel ööl meie maja trepi all. Nagu ka täna öösel. Ei ole kambast välja löödud, teistel päevadel läheb ilusti lauta ning päeval asjatab kanadega. 

Täpsustan, et see lollus seisneb selles, et terve oma elu on olnud kukk väga tige, ründab (põhiliselt mind) ning vehib kannustega.

Täna hommikul sain vaevu varba õue kui koer Luther pani nagu pudrukuul minema. Esiti mõtlesin, et ju siis oli nii kõva häda, kuid selgus, et Luther jälitas hoopis rebast! Lendlesid seal nõnna ilusti heinamaa pääl. 

Suure hirmuga mõtlesin, et nüüd langes meie kukk, kes mulle alles hiljuti meeldima hakkas, rebase ohvriks! Otsisin ja kutsusin, ei midagi. Oli ta ju nii hoolega kirenud veel pool tundi tagasi otse meie magamistoa akna all. Otsisin ja otsisin, kuid ei leidnud ma ei kukke ega ka sulgi… OH! 

Lonkisin siis murelikult oma jahukotiga lauda poole, kui märkasin, et keegi longib mulle järele. Minu kukk! Elus ja terve! Rõõmuks on ikka nii vähe vaja, või mis?

Täna tuli selle koleda ilma peale hirmus supi isu! Tegin kõrvitsa-läätsesuppi, peale puistamiseks seapõsest kõrneid ja tśillihelbeid. Võttis mõnusalt naha kuumaks küll. 

300gr läätsesid, 1 väike kõrvits, natuke tomatipastat, natuke sulatatud juustu, maitseaineid ja -taimi ja milline kõhutäis! Kõrned andsid mõnusa krõmpsu, kuid saab ka nendeta. Tśilli aga tõi vajaliku soojalaine. Panen kohe retsepti uue postitusega teele.

Sooja südant!

 

 

Triin H

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Back to top