Ülevaade

Ülevaade

Tellisin just 10 uut kõrvamärki juurde. Meil on nii vähe ninasid, et mina neid praegu veel ei augusta, sünniaegade järgi saab väga hästi sotid selgeks, kelle number on kelle oma.

Ehitan lüpsimasinat, pea kõik osad on olemas, hetkel on puudu ainult 3 läbiviiku, neid ma ei ole lihtsalt kuskilt leidnud.

Need peavad olemas sellised:

Kuid palju palju väiksemad mida pakutakse. Eks ma otsin edasi.

Varsti saaksin hakata Soolikat lüpsma (talled juba 3 kuused) ja paari kuu pärast ka Risottot, loodetavasti poegivad nooremad kitsed aasta lõpus ning nemad tuleksid lüpsile enne suve. Lüpsimasin kuluks ära küll.

Kitsepiima tahaksin hakata müüma, muidugi sellest, mis üle jääb ning juustu ja kohupiima tahaksin samuti ise teha. Lehmapiim mind väga ei kutsu, kuid kitsepiim mulle meeldib.

Eelmisel suvel tegid kitsed minu maasikatega 1:0, õnneks on juured all ning niisamagi soovitatakse maasikapealsed sügisel maha niita. Kitsed = niiduk. Hetkel on maasikad ilusti välja tulnud ning kenasti elektriaiaga piiratud. Ehk saab tänavu ka maasikaid? 🙂

Leivast, saiast ja juuretisest. Ma olen nüüd vist KÕIK võimalikud ja kättesaadavad jahud ära proovinud ning jõudnud enda lemmikuteni. Loomulikult olen ka ebaõnnestunud ja nii mõnedki leivad-saiad on läinud nässu. Ma ei saa aru inimestest, kes teevad midagi esimest korda ning siis klammerduvad sellesse, kartes midagi muutes ebaõnnestuda (jah, ma tunnen ka selliseid).

Mina olen ebaõnnestunud ning selle alla neelanud ning proovinud järgmisel korral teisiti ja paremini. Praegu olen ma jõudnud nii kaugele, kus kasutan teatud jahusid ning ma olen rahul. Vähemalt ma tean, mis töötab ja mis ei.

Pärmivabaks tahtsin saada, saimegi. Kõik kergitamist vajavad nisutooted teen ma nisujuuretisega! Ma ei ole väga kuulnud neist, kes kasutaks ise 100% nisujuuretist, ikka tehakse saia leivajuuretisega, kuid kahjuks see jääb leiva maitsega (mitte, et leiva maitse oleks paha), see võib välja näha nagu sai, kuid maitseb nagu leib.

Mina sain läbi mitmete katsetuste endale täiesti toimiva juuretise ning minu juuretisega saial ei ole haput ega leiva maitset.

Natuke uhke olen küll! Vot.

Tahtsin ma sellega ütelda seda, et tahan hakata tõsisemalt müüma enda küpsetisi, sel aastal tegelen selle teemaga sügavamalt.

Sain tuttavalt 3 paari lambapügamiskääre, vanad, väga vanad. Minu uued käärid on jube suured, naljakas, et vanasti tehti just minu käele sobivaid kääre. 🙂 Hakkan neid nüüd korrastama.

Ja puhastatud käärid, dadaa:

Unustasin eile katta tomatid kattelooriga, öösel oli taas kõva miinus, vähemalt -5 kraadi. Minu suureks üllatuseks olid tomatid vägagi elus ning mitte ainumaski leht ei olnud saanud näpistada.

Ilusat nädalat!

Triin H

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Back to top