Viuh ja lännu

Viuh ja lännu

Tervist! 🙂

Aeg muudkui läheb viuh ja viuh. Kodus on nii palju teha, et üks töö ajab teist taga! Lammaste pügamine on lõpusirgel, 2 kitse on vaja igapäevaselt lüpsta, kodus on vaja remondiga jätkata, aed…. No tegevust jagub ja ometigi mulle tundub, et otseselt nagu näha ei ole tehtut, kuid pidevalt on tegemist.

Saime mesitarud koju, ei ole uued, tegemist jagub. Saime eile 1 taru metsa alla, teine ootab värvimist, seest korrastamist ja siis on valmis.

Broilerid olid tuues poole väiksemad kui vutid ning hetkel on nad põhimõtteliselt 2 korda suuremad kui vutid. Nende isu ja janu on mõõtmatud!

Kurgid ja kõrvitsad said suht alles mulda, kuid õnneks on nad nii kiire kasvuga.

Sain eelmisel nädalal äkilise komplimendi osaliseks, õigemini minu kanad said. Minu kanade munad olevat teistsugused, oma maitse ja värvi suhtes. Too inimene on ostnud juba aastaid erinevatest kohtadest nö maamune, kuid minu kanade omad olevat erilised. Ma arvan, et ma tean miks.

Esiteks ei aja ma mingit raha taga nendega ja teiseks on minu arvates üks meeletu eelis see, et minu kanad elavadki vabalt ning neil on meeletult maad, mida tuhnida, maad, kus päevitada, maad, kus pesta jne. Nad ei ole siblinud oma jalgealuse mustaks poriks ning nad ei ole piiratud aiaga. Jah, tõenäoliselt maksab meil nende pidame ka kokkuvõttes rohkem, kuid minu arvates ei ole see koht jälle säästmiseks. Kana muneb nokast, olete seda kuulnud? 😉

Mõni ütleb ja vuih, kuidas nii, kuid mul vahet ei ole. Ei tule nad midagi maja ette sittuma, sest neil on ruumi olla mujal.

Üldse olen ma täheldanud, et sa võid teha KÕIK raamatutarkuse ja reeglite järgi, kuid elu sellele ei allu, nii ei allu ka tegelikult reaalsus toeeriale. Sa võid olla segi õppinud loomakasvatusest, kuid kui sul puudub see õige “soolikas” ja empaatia, siis on seda näha ka loomade silmist.

Jah, ma olen ka teoorias superman…

Mõistan, raha on vaja teha, kuid mina olen ikkagi sügavalt seda meelt, et kui tegemist on elushingedega, siis ei saa olla raha esmatähtis! Ja teoorias noogutab enamus kaasa, kuid praktikas ütlevad vuih. Silmakirjalikkus missugune!

Vaadake, kuhu me välja oleme jõudnud selle rahahimuga? P…se omadega.

Ja üldse – ma olen kuidagi tüdinenud eestlastest. Ei, mitte just täpselt eestlastest, vaid Eesti ärikultuurist või- kultuuritusest. Madal ja üks ajudeta võimu näitamine. Ma ei mõista seda ja see väsitab, võitab kuidagi sõnatuks. Kes mingit pidi suurem, see annab aga mõnuga ja demonstreerib enda võimu ja üleolekut. Lühinägelik, ma ütlen, väga lühinägelik.

Kaunist!

Triin H

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Back to top