WTF?! Need kopsud ja maksad on natukene nihkes…

Toodi mõned vutid. Mulle tuuakse vahel ripakil linde/loomi, keda enam vaja ei ole/keda ei taheta. Ei täpsusta, sest võib olla vastasel juhul enam ei tooda ja vaesekesed jäetakse surema või visatakse tänavale või mida iganes…. Eks. (Kui jääb mulje, et mul on siin loomaaed, siis täitsa nii ka ei ole! Vahel tuuakse, üldjuhul korraga see 1-2 isendit, kodulinde või küülikuid, no meie lambad olid ka natuke ripakil ja vajasid kodu. Minu koer ja kass on tänavalt korjatud, kuid rohkemateks kassideks/koerteks kahjuks puuduvad võimalused ja vahendid. Mh, tegelikult ripakil kasse on meil rohkem olnud…..) 

Aga noh – toodi mõned vutid. Puur milles nad toodi, kukkus kogemata meie kasutuses maha ning küljele tekkis väike mõra. Andsin puuri omanikule teada, et nii juhtus ja pakkusin puuri asendamist uuega või raha, mida iganes nad eelistavad.

Vastuseks sain, et oioi, puur on nii kallis, just see firma ja just see mudel, nad võtavad raha, 90 eurot, tänan.

Ok. Minu jaoks suur raha, hakkasin otsima just selle firma oma ja just seda mudelit ning leidsin samasuguse puuri 49 euroga kõigi tulede ja viledega ehk lisadega. Andsin neile teada, et ma pigem toon ikkagi uue puuri, 40 eurot vahet, suur raha või nii…

Sain vastuseks, et ok, nad võtavad ikkagi raha, nüüd siis 50 eurot.

Nagu ma olen kirjutanud, siis ma olen kohati aeglane, pea laiali otsas, õnneks on mu aju selline, mis omaette muudkui toimetab ja tegutseb ning kui midagi saab selgeks, siis annab mulle ka teada. See puuri mudel ja mõõdud jäid kuidagi kuklasse kummitama ning kriipima, ühel hetkel laksas ja ma sain aru, et nad ju söötsid mulle ette hoopis teise mudeli, 2 x suurema ning loomulikult ka kallima! See x kodulehel nähtud mõõtu, see number ja tegeliku puuri mõõtu ei tahtnud mu aju kuidagi kokku panna ja see kriipiski. 

Leidsin täpselt samasuguse puuri, millesse me mõra tekitasime, Soomest hinnaga 29 eurot, siit Eestist sain poest 37 euroga (tutikas ja ka tulede ja viledega). Ostsin siit Eestist ära, sest kena oleks asjaga ühele poole saada. Mõraga puur on ikka veel kasutuskõlblik ja need tuled ja viled jätan ma igatahes endale.

Kui ma küsisin otse, et kas see “luuletamine” oli tahtlik? Mind ei kriibi see summa, vaid mind jäi vaevama see nii täpne (vale) puuri mudeli ette söötmine, sest tol hetkel oli see minu jaoks lihtsalt üks puur puuride meres. See EI OLNUD ju see mudel, ei nüüd, ei aasta tagasi ega ka tuleval aastal. Ja mulle tundub, et nad teadsid seda….. Tee või tina, kuid sisetunne ütleb nii!

Sain hulgi etteheiteid oma nõmedusest ning rikutud meelest. Jah, ma ei ole eilane, siniste silmadega ma ka ei ole. Ja oleme nüüd ausad – kui ma oleksin selle summa alla neelanud, siis oleksid nad saanud selle 90 euro eest 3 samasugust puuri. 

Et siis mida…Ausalt. Kuidas teie saaksite sellest aru?

 

 

 

 

Triin H

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Back to top