Kõik teised oskavad, kuidas siis sina ei oska!?

Kui ma olen lugenud mingisuguseid artikleid teemal “mida mitte kunagi oma lapsele ütelda” või raamatuid lastekasvatuse teemadel, siis on just see asi, mida sa oma lapsele ei tohiks ütelda. Tegelikult ei saaks üldse nii kellelegi ütelda.

Üldse ajab mul harja punaseks see – kuidas sina/tema nüüd ei saa, teised ju said! Miks sina/tema ei ole selline kui teised? Teised suudavad, miks sina/tema ei suuda? Teised oskavad, miks sina/tema ei oska? Teised on sellised, miks sina/tema ei ole?

Miks? Sest mina ei ole teised. Sest tema ei ole teised. Mina olen mina. Tema on tema. Need “teised” on aga väga suhteline, üldine ja laialivalguv mõiste.

Miks? Sest see on alandav ning üleolev ja etteheitev. Kui sa niimoodi ütled, siis on sõnum ainult üks – sa ei ole piisav. See ei ole kuidagi kasvatav ega arendav.

Ma olin täna ka ebaviisakas.

Ekoolis on kõik veebitunnid märgitud uudistevoogu, välja arvatud ühe õpetaja tunnid. Tema ei märgi neid teatena ega uudistevoogu ega vahel isegi ülesannete alla, neid lihtsalt ei ole mitte kuskil ekoolis.

Minu arvates on hetkel õppimine üldse väga kaootiline ning väga palju aitaks kaasa, kui oleks mingigi ühtne süsteem. Eks? Just nagu kooliski kohapeal.

Kui laps sai täna taas põhjuseta puudumise, kirjutasin õpetajale, et palun lisage veebitundide toimumisajad ekooli, sest kui neid toimumisaegasid ei ole kuhugi märgitud, siis lihtsalt ei tea ju nende toimumisest.

Vastuseks sain, et KÕIK TEISED said aru kuidas need tunnid toimuvad, kuid minu laps ei saanud, tema paneb siis ERALDI minu lapse jaoks ekooli info üles.

Minu arvates ei ole selline vastus normaalne, see lihtsalt ei ole. Kuna õpetaja rääkis tundide toimumisest enne karantiini, mil mu laps oli haige, siis on suht keeruline mõelda välja tundide toimumisaegu, need võiks ju olla märgitud kenasti ekooli ühte kohta, kus kõik muugi. Hämmastav, et mul on niii loll laps, kes ei suuda mõtteid lugeda, mõtle, õpetaja peab tema pärast ekooli kasutama ja täitma!! Täiesti ennekuulmatu! (See “loll laps” on üteldud irooniaga eks, tegelt on mul tark ja tubli laps, hetkel natuke teismeline lihtsalt).

Ja ma vastasingi ebaviisakalt ja sama asjatult – kui KÕIK TEISED õpetajad oskavad lisada veebitundide toimumisaegu ühtemoodi, ühte kohta, kuidas siis TEMA ei suuda?

Täielik tsirkus. Mulle ei meeldi olla ebaviisakas, kuid mulle tundub, et on asju, millega tuleb anda vastu sama mõõdupuuga.

Mugavustsoon on see, mis hajutab inimese eneseanalüüsivõimet.

Triin H

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Back to top