Saunaskäik

Kui mina sauna lähen, siis esiti võib tunduda, et nüüd läheb hirmsaks kokkamiseks, sest alati võtan ma sauna kaasa mett, soodat, oliivi- või kanepiõli, kookosõli ning vahel ka muna ja suhkrut ja mida kõike veel. Tegelikult ei kanna ma alati kõike ampluaad kaasas, vaid püsin minimalistlikuna ning kasutan mõnda aega ühte ja siis taas vahetan. Jälgin kuidas nahk käitub ning millal on aeg vahetada.

Kookosõlist ja soodast valmistan ma näonaha koorija.Kui esimene leil on võetud ning nahk on pehme, siis võtan 2tl kookosõli ja 1 tl soodat, segan massiks ning masseerin selle näole ja kaelale ringjate liigutustega, annan hetke olla, loputan.

Mett kasutan ma samuti maskina. Mett kasutan ma ka väikeste haavade ravimiseks (kõiksugu kriimud, väikesed põletused, katkised huuled). Mesi on ka väga külmadel päevadel õues viibides huultele määrimiseks ideaalne!

Minul oli raseduseaegne ja -järgne akne ning lahti ei saanud kohe kuidagi. Hakkasin tegema regulaalselt 2 korda nädalas mee-maske. Lihtsalt määrisin näo kokku ning lasin olla nahal kohe tunnikese, siis peasin leige veega maha. Minule aitas.

Oliiviõli, kookosõli ja kanepiõli kasutan ma naha niisutuseks. Loomulikult ei kasuta ma neid korraga! Olen märganud, et suvel sobib rohkem kanepiõli, sügisel ja kevadel kookosõli ning talvel oliiviõli.

Triin H

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Back to top