Isetehtud toorjuust vol 2

Isetehtud toorjuust vol 2

Mina sooviksin lisada nüüd natuke parema toorjuustu retsepti, sest kunagi lisatud retsept on minu arvates natuke konarlik, ära ma seda ei kustuta, las olla. Kuid see on nüüd SEE. Ma armastan toorjuustu, mulle meeldib seda leiva peale määrida, mulle meeldib seda toidu sisse lisada, mulle meeldivad sellega koogid, kreemid, magustoidud…..

Ehk – sel korral tegin 4,12 kg (4 liitrit) kitsepiimast ning juustu sain 670 grammi. Aga see 670grammi on kõik puhas kuld, ma ütlen!

Mida vaja läheb:

1 liiter kõige õigemat piima, mida kätte saate

ja

3 sl valge veini äädikat

Mina tegin 4 liitrist, seega vaja läks 9 sl valge veini äädikat (tegelikult peaks olema 12 sl, kuid ma olen katsetanud, et see 9 piisab väga hästi).

Kuumutasin piima 90 kraadini (kui ei ole millega mõõta, siis kuumutage peaaegu keemiseni, pidevalt segades)

Ei, mul ei ole kukk toas, vaid uks oli lahti ning kukk tuli uudistama…

Kui 90 kraadi oli saavutatud, siis keerasin temperatuuri maha keskmisele kuumusele ning lisasin sortsutades ja vaikselt segades äädika.

Kui minu toorjuustu hakatis nägi välja selline,

siis võtsin poti tulelt ning lasin veel 15 minutit seista. Peale seda kurnasin vadaku välja. Ära lase kaua nõrguda, sest mida kuivem jääb segu, seda kuivem jääb juust.

Kummutasin segu blenderisse, lisasin näpuotsaga soola ning blenderdasin segu kreemiks. Kui segu jääb liiga kuiv, siis lisa vadakut ja blenderda uuesti.

Valmis ta ongi!

Triin H

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Back to top