Kanarull ja vabalangus

Kanarull ja vabalangus

Mulle meeldib, et sajab. Sadamise vahepeal on ka ju ilusat päikest.

TIbud hakkasid taas kooruma. Kuna ma haarasin neid kanade alt, kes haudusid, siis inkubaatorisse minnes olid nad ju ka juba erinevas arenguetapis. Nüüd siis üks tibu koorus eile ning vahepeal on tükk tühja maad, ükski ei ole rohkem koorunud. Ma juba vaikselt muretsen, sest kanad on karjalinnud ning nt 1 tibu võib surra üksindusse. Meie ei ole kahjuks talle suutnud õpetada ei nokkimist ega ka joomist, seega tuleb midagi muud välja mõelda.

Tegime ettevalmistused juba ära, et saaksime selle üksiku tibu kana alla kolitud. Kahjuks on Suure Mamma tibu juba nii suur, et Suur Mamma ei võtaks teda omaks, aga õnneks on haudumas veel Murumuna ja Venelanna. Valisime emaks Murumuna, sest too istub oma 1 munaga ja ta on loomult rahulikum, äkki lepib uue koha ja võõra tibuga paremini, kuigi see on nii 50:60 võimalus… Panime talle puuri valmis toidu ja joogiga ning viisime tema muna ka sinna, peale tõmbasime vana lina, et pimedam ja rahulikum oleks. Kui ta paigale jääb, siis pistame tibu tiiva alla.

Natuke hiljem…. Pistsime tiiva alla, kuid Murumuna ei olnud sellega üldse rahul ning kukkus väikest tibu kolkima.

Tõstsin tibu ikkagi Suure Mamma alla, Mamma küll pööritas oma silmi, kui uus tibu tiiva alt välja jooksis, kuid vähemalt praegu tundub olevat asi kontrolli all. Hoidke pöialt, et kõik läheks kenasti!

Nooh… Ei tahtnud teda keegi, ootan õhtuni.

Mina ei tea mis toimub! Ma kaalun 4 kilo rohkem kui ma tahaks, ma olen rohkem kortsus kui varem, mul leidub tselluliiti, mul on kanavarbad, otsmik hakkab sarnanema Gordon Ramsey omaga (aga selline laup oli mul juba lasteaias), ma olen pm vana, kuid….. ma tunnen ennast paremini kui kunagi varem, rahulolevana ja atraktsiivsena. Ilma igasuguse kohendamiseta ja ma isegi ei taha ennast kohendada! Müstika, mis üle neljakümnestega juhtub… Kas see on konstantne olek? Kindlasti ei ole, kuid mulle meeldib vananeda, ajaga on pugenud selline mõnus kindlus ja rahulolu naha alla.

Kanarulle tegin mingi päev. Jõudsin koju alles 8 ajal õhtul ning oli vaja kiiresti midagi süüa teha. Rämpsu ei tahtnud teha, kuid väga mässata ka mitte.

Lõikasin laisalt rinnaliha lamedaks, kergelt haamerdasin mõlemalt poolt ning täitsin täidisega.

Täidiseks segasin kokku:

kitsepiima toorjuustu

päikesekuivatatud tomatid (õli ka)

sibulahelbed

sool, pipar

tśilli

Ladusin rinnad vormi, peale mätserdasin paki Santa Maria kanamarinaadi ning küpsetasin ahjus 200 kraadi juures umbes 30 minutit.

Kiire ja väga maitsev. Kõrvale tegin salati.

Mis on teie kiirtoit?

Triin H

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Back to top